Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 5 saat süren çok önemli bir ameliyatla, Genç kızın kopmak üzere olan kolu yerine dikildi!

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN -

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  5 saat süren çok önemli bir ameliyatla,              Genç kızın kopmak üzere olan kolu yerine dikildi!
Bu içerik 385 kez okundu.

İlçemizde meydana gelen motosiklet kazası nedeniyle sol kolu dirsek üstünden kopmak üzere olan D. G. isimli genç kızın kolu Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başarılı bir operasyonla yerine dikildi.

D. G., 22 Temmuz 2018 tarihinde Milas’ta arkadaşlarıyla denizden dönerken geçirmiş olduğu motosiklet kazası sonucu sol kolu dirsek üstünden sadece kol arkasındaki cildi sağlam kalmış halde Milas Devlet Hastanesi’nden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

D. G. isimli hasta Acil Servis’te yapılan ilk müdahalesinden sonra ameliyata alındı.

Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı Prof. Dr. Nazım Karalezli ve Kalp Damar Cerrahisi Dr. Öğretim Üyesi Burak Can Depboylu’nun da katıldığı ve yaklaşık 5 saat süren başarılı ameliyatın ardından genç kızın kopmak üzere olan kolu yerine dikildi.

Prof. Dr. Nazım Karalezli, ameliyatın başarılı geçtiğini, damar, sinir, kemik ve kasların onarıldığını, ilk 15 günlük süreyi sorunsuz atlattıklarını, fakat özellikle enfeksiyon ve başka sorunlar oluşmaması adına hastanın sıkı takibinin yapıldığını, hastanın genel durumunun ve dikilen kolunda dolaşımının iyi olduğunu, tedavi sürecinin devam etmekte olduğunu ve cilt hasarları için birkaç operasyon daha gerekebileceğini belirtti.

Karalezli, kritik süreci atlattıktan sonra fizik tedavi yardımıyla hastanın kol ve el fonksiyonlarının 6 - 12 ay içinde yerine gelmesini beklediklerini belirtip hastanın tıbbi sürecinin yakından takip edildiğini sözlerine ekledi.

 

Kaza nedeniyle evladının kolunu da kaybedebileceğini söyleyen anne, başta Prof. Karalezli ve ekibi ile Dr. Öğretim Üyesi Burak Depboylu olmak üzere emeği geçen tüm sağlık personeline teşekkürlerini ileterek evladının durumunun gayet iyi olduğunu sözlerine ekledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X