Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Ali Mil de aramızdan ayrıldı!

ÖNDER Haber / A.Kemal KAŞKAR -

Ali Mil de aramızdan ayrıldı!
Bu içerik 383 kez okundu.

Özgür Milas Gazetesi Sahibi Gazeteci Arkadaşımız Özgür Mil’in Babası, Köy Enstitülü Sağlık Memuru Ali Mil (85), uzun süredir mücadele ettiği hastalıklara yenik düşerek aramızdan ayrıldı.

Bir süredir tedavi gördüğü Muğla Yücelen Hastanesi’nden dün sabah saatlerinde gelen acı haberle sarsılan başta Mil Ailesi olmak üzere yakınları ve sevenleri acıya boğuldu.

1983 - 1988 yılları arasında CHP Milas İlçe Başkanlığı yapan Ali Mil’in cenazesi dün önce CHP Milas İlçe binasının önüne getirildi. Burada düzenlenen veda törenine CHP Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Suat Özcan ve Süleyman Girgin, eski vekiller Fevzi Topuz, Fahrettin Üstün, Akın Üstündağ, Milas Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Vekili Zeynep Çınar, Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, İlçe Yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları yöneticilerinin de aralarında bulunduğu partili yurttaşlardan oluşan bir topluluk katıldı. 

CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu ve CHP Muğla Milletvekili, önceki İlçe Başkanı Suat Özcan yaptıkları konuşmalarda Ali Mil’in fedakar ve inançlı bir partili olduğuna vurgu yaparak büyük üzüntü içinde olduklarını belirtip başsağlığı ve sabır dileklerini dile getirdiler.

Ali Mil’in cenazesi Adilağa Camii’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrasında Milas Şehir Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ali Mil’in vefatıyla, ilçemizdeki Köy Enstitülü çınarlardan biri daha aramızdan ayrılmış oldu.

Bu vesileyle, Köy Enstitülü çınarlarımıza sağlıklı uzun ömür dileklerimizi iletmek istiyoruz …

 

Başsağlığı ve sabır dilekleriyle …

 

Çok değerli büyüğümüz Ali Mil’in yaşamını yitirmesiyle yaşanan büyük acıyı paylaşıyor, merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz …

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X