Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Grup HADRON Konseri muhteşemdi ...

ÖNDER Haber / A. Coşkun EFENDİOĞLU

Grup  HADRON Konseri muhteşemdi ...
Bu içerik 394 kez okundu.

Hepsi Milas Fen Lisesi’nin başarılı gençleri..Bu yıl, birleşerek Grup HADRON’u oluşturmuşlar. Iki gitar, bir bas gitar, bir bateri ve bir vokal’den oluşan beş kişilik grup, Anadolu Rock ve Metal müzik temalı parçalar seslendiriyorlar. Çok anlamam bu işten ama, kendilerine özgü bir tarzları da var. Bildiğimiz pek çok parçayı, kendi özgün tarzlarıyla, başarıyla sundular.

15 Ağustos Çarşamba gecesi, Milas Açık Hava Tiyatrosu’nda tek başlarına güzel bir konser verdiler.Sanırız ilk konserleriydi ve belki de son konserleri olacak.Çünkü, Sabahattin Akyüz Milas Fen Lisesi öğrencileri hepsi. Üçü bu yıl mezun olmuşlar ve ikisi Üniversite Sınav Sonuçları’na göre, ilk 13 ve 14 bin içinde yer alıyorlar. Biri de ilk yüz bin içinde..Diğerlerinden biri bu yıl 10, diğeri 11.Sınıfa devam ediyor.Bu nedenle, eğitimlerine farklı farklı yerlerde devam edeceklerinden, son konserleri de olabilir.Ya da uygun zamanlarda yine birlikte çalabilirler.

Gruplarının adı da ilginç. “HADRON”..“Bu ne anlama geliyor” diye sorduk; aldığımız cevap, okullarını simgeliyordu aslında.Sözlüğe baktım ve evet, “Parçacık fiziğinde çekirdek kuvvetinden etkilenen atom altı parçacıklara hadron adı verilir” diyordu sözlük.

Okullarında da başarılı, pırıl pırıl beş genç, Çarşamba akşamı, kendilerini izlemeye gelen oldukça kalabalık ve tabii çoğu genç Milaslılara, güzel bir gece yaşattılar.

Tempolarını hiç eksiltmeden, son derece uyumlu çaldılar ve söylediler.. Sahne güzeldi, ışıklar ve ses düzeni güzeldi..Arkalarında, gruplarının adını taşıyan güzel, büyük bir pankartın önünde, hiç falso vermeden, kasıntısız, güzel bir konser sundular bize. Konser arasında, kendilerini izlemeye ve desteklemeye gelen Matematik öğretmenleri Mustafa Hoca’yı da ihmal etmediler ve şarkılarından birini O’na ithaf ederken, ‘seni çok seviyoruz Mustafa Hocam’ demeyi de ihmal etmediler.

Yolunuz ve ufkunuz açık olsun gençler …

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X