Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kulüp Başkanları Muğla’da toplandı

ÖNDER Spor Haber / Hüseyin AÇAR -

Kulüp Başkanları Muğla’da toplandı
Bu içerik 317 kez okundu.

2018 - 2019 Muğla futbol sezonunun başlaması nedeniyle ilimizdeki futbol liglerine katılan tüm spor kulüplerinin başkan ve yöneticileri 15 Ağustos Çarşamba günü Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu binasında ASKF yöneticileri ile bir araya gelerek yeni sezon ile ilgili düşüncelerini belirttiler.

Muğla merkez ve ilçelerinden 42 spor kulübü başkanının katıldığı toplantıya Muğla ASKF Başkanı Mehmet Top başkanlık yaptı.

Toplantıya Gençlik ve Spor Müdür Vekili Sevgi Tombul, Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Spor Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürü İbrahim Cumhur Sirkeci, TÜFAD Genel Merkez Genel Sekreteri ve Muğla Şubesi Başkanı Alâeddin Naganlu, TFFHGD Şubesi ve İl Hakem Kurulu Başkanı Ali Zağlı, Saha Komiserleri Derneği Muğla Şubesi Başkanı Ümit Sefa Girgin ve Muğla ASKF Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar.

Federasyon Başkanı Mehmet Top, federasyon olarak, geçen bir yıl içinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler vererek yeni sezonda talimatlarda meydana gelen değişiklikler ve yenilikleri de kulüp temsilcilerine duyurdu.

Başkan Mehmet Top’un açıklaması sonrasında ise toplantıya katılan spor kulüpleri başkanları da konuşmalarını yaparak geçen sezon içinde yaşadıkları sıkıntıları belirttiler.

Yapılan konuşmalar sonrasında Futbol İl Temsilciliği seçimi yapıldı ve 2 yıllığına Ali Karakaya yeniden Muğla Futbol İl Temsilcisi oldu.

 

Tertip Komiteleri Temsilcileri de belirlendi

Süper Amatör Küme, Birinci Amatör Küme ve Alt Yapı Liglerinde kulüplerini temsil edecek isimler:

Süper Amatör Küme Ligi- Erhan Çiftçi (Milas Belediyesi Beçin Gençlikspor), Ahmet Karabıyık (Yeni Milasspor), Şahin Kırkan (Düğerek Güneşspor)

1.Amatör Küme Ligi- İsmet Şahin (Özpisispor), İlker İğdeli (Milas Gençlikspor), İbrahim Çolak (Yerkesikspor)

Alt Yapı Ligleri- Saadettin Kuyucu (Yeni Milasspor), Sercan Ergin (Milas Erginspor), Oben Yangılı (Ekol 2017 Spor)

Toplantı sonunda Süper Amatör Küme Futbol Liginin Ekim ayında başlayacağı kulüp başkanlarına duyuruldu.

Verilen bilgiye göre; 1. Amatör Küme Ligi 13 - 14 Ekim/, U15-U17 Ligleri 6 - 7 Ekim/, U12 Ligleri 29 - 30 Eylül/ ve 2. Amatör U14, U16, U19 Ligleri ise Ocak 2019 tarihlerinde başlayacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X