Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Çocuklar ‘Kırmızı Düdük’le büyüklerini uyaracak!

ÖNDER Haber / A. Coşkun EFENDİOĞLU

Çocuklar ‘Kırmızı Düdük’le büyüklerini uyaracak!
Bu içerik 273 kez okundu.

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının azaltılması ve trafik güvenliği konusunda farkındalığın oluşturulması amacıyla ‘Bu Bayramda Ben de Trafik Polisiyim, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük’ kampanyası başlattığı bildirildi …

Çocuklar üzerinden başlatılan kampanya ile çocukların, aileleri ve sevdikleri üzerindeki yaptırım etkisini kullanarak trafikte ‘Aşırı hız yapılması, ön ve arka koltukta emniyet kemeri takılmaması ve araç kullanılırken cep telefonu kullanımı’ durumlarında kırmızı düdüğünü çalarak, ailelerini ve sevdiklerini bu kural ihlalleri hakkında uyarıp caydırmaları amaçlanıyor.

Proje kapsamında Muğla Bölge Trafik Şube Müdürlüğü, Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ve Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri de halkı proje kapsamında bilgilendirmek amacıyla etkinlik düzenlediler. Ekipler, Milas Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ve Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde uygulama yaparak, içinde çocuklu ailelerin bulunduğu araçları durdurup, vatandaşları bu konuda bilgilendirmek için yapılan ilanları, broşürleri ve Milas Şoförler ve Otomobilciler Odası’nın katkılarıyla hazırlanan tişört, şapka ve düdükleri sürücü ve çocuklara hediye ettiler.

 

Aileleri ve çocukları proje hakkında bilgilendiren polis ekipleri, bu bayramda alınacak tedbirlerle kaza olaylarını minimum düzeye düşürmek istediklerini bildirdiler.

Kampanya çerçevesinde her ilçede uygulamalar devam ederken, Muğla Valisi Esengül Civelek de, İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kampanya kapsamında, Muğla-Aydın karayolunda yolculuk yapan sürücülerin çocuklarına kırmızı düdük dağıttı.

Bu bayram, çocukların ailelerinin trafik polisi olacağını belirten Vali Civelek, “Çocuklarımız; seyir halinde araçta hatalı sollama, aşırı hız, emniyet kemerini takmama ve cep telefonu kullanma gibi trafik kurallarını ihlal eden anne ve babalarını uyaracaklar. Bu kampanya, trafik kurallarını ve uyarılarına riayet etmemiz sorumluluğu konusunda çocuklarımızda bir bilinç oluşturacak” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X