Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Yeni Tarih Yazma heveslerine asla ve asla geçit vermeyeceğiz!”

ÖNDER Haber/ A.Kemal KAŞKAR -

“Yeni Tarih Yazma  heveslerine asla ve asla geçit vermeyeceğiz!”
Bu içerik 472 kez okundu.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Prof. Dr. Süheyl Batum, Kurman Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili kutlama mesajında, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlardan biri olduğuna dikkat çektiği ‘Yeni Tarih Yazma’ çabası olduğuna dikkat çekerek, “Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetimi, Kurulları, tüm Şubeleri ve üyeleriyle bir ve bütün olarak; bizlere inanan ve güvenen milyonlarca yurttaşımızla omuz omuza ‘Yeni Tarih Yazma’ heveslerine asla ve asla geçit vermeyeceğiz” dedi.

ADD Milas Şubesi tarafından gazetemize iletilen, ADD Genel Başkanı Prof. Dr. Süheyl Batum imzalı açıklama şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti, emperyalizmin yenilgiye uğratılmasının bir sonucudur. Bu sonucu içine sindiremeyen Emperyal Güçler bilhassa 1950’lerden itibaren çok partili siyasi yaşam sürecinde siyaset eliyle gizli hedeflerine ulaşma çabalarını aralıksız sürdürmüşlerdir.

Ülkemiz üzerine tezgâhlanan oyunlardan biri de ‘Yeni Tarih Yazma’ çabasıdır.

 

Yeni Tarih Yazarak:

1)Kurtuluş ve Kuruluş süreci yok sayılmaktadır.

2)Eşsiz Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları görmezden gelinmektedir.

3)Ulusal kimliğimiz, öz benliğimiz bilinçli bir şekilde zayıflatılmaktadır.

4)”Keşke Yunan kazansaydı”, “Sevr Antlaşma değildir”, “Lozan yanlıştır” söylemleriyle açığa çıkan ‘Yeni Tarih Yazma’ çabaları, ülkemizin ve milletimizin geleceğine çok net bir saldırı olup, Emperyal amaçlara hizmet etmekten başka bir hedef de taşımamaktadır.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkez Yönetimi, Kurulları, tüm Şubeleri ve üyeleriyle bir ve bütün olarak; bizlere inanan ve güvenen milyonlarca yurttaşımızla omuz omuza ‘Yeni Tarih Yazma’ heveslerine asla ve asla geçit vermeyeceğiz.

Çünkü bizler biliyoruz ki; hiç bir millet yoktur ki kendi öz benliğinden ve kendi tarihsel gerçeklerinden koparılmış olarak yaşıyor olsun. Bu mümkün değildir...

 

Ağustos ayı Türk Tarihimiz açısından önemlidir.26 Ağustos’ta Büyük Taarruz başlamış ve 30 Ağustos’ta Büyük Zaferle sonuçlanmıştır.

26 ve 30 Ağustos olmasaydı, en önemlisi de bu zaferlerin ve Cumhuriyetimizin

yaratıcısı Büyük Devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmasaydı, bugün dini günlerimizi

ve bayramlarımızı da kutluyor olamazdık.

Bu duygularla, yaklaşan Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramımızı içtenlikle kutluyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm yol arkadaşlarını, Derneğimizin Kurucusu Büyük Hukuk ve Dava Adamı Prof. Dr. Muammer Aksoy ve şahsında tüm devrim ve demokrasi şehitlerimizi, Derneğimize emek vermiş fakat aramızdan fiziken ayrılmış tüm örgüt emekçilerimizi, Devletimiz ve milletimizin geleceği için canlarını seve seve veren tüm emniyet mensupları evlatlarımızı ve tüm şehitlerimizi bir kez daha minnet ve hürmetle anıyoruz. Onlara minnettarız, ruhları şad olsun.Yolları yolumuzdur, mutlu bayramlar dileğiyle.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X