Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

42 erguvan, 50 ıhlamur ve 8 de zeytin ağacı dikildi

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

42 erguvan,  50 ıhlamur ve  8 de zeytin ağacı dikildi
Bu içerik 629 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, Menteşe ilçesinde yürüttüğü “Kentsel Tasarım Yolları” projesi kapsamında 2500 metrekare alanı yeşillendirirken, 50 ıhlamur ağacı, 42 erguvan ve 8 zeytin ağacı dikti.

Menteşe ilçesinde 29 milyon 600 bin TL yatırımla Muğla Büyükşehir Belediyesi, AYDEM-Doğalgaz-Superonline ve Türk Telekom’un koordineli olarak çalışmaları devam ediyor.

Son etap çalışmalarına geçilen projede Uğur Mumcu Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Recai Güreli ve Abdi İpekçi caddelerinin çehresi değişiyor.

Çalışmalarla ilgili olarak Muğla Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada,

“Bilindiği üzere Menteşe ilçemizde devam eden ‘Kentsel Tasarım Yolları’ projesinde dört farklı altyapı kurumu ile birlikte koordineli olarak çalışıyoruz. Son etabına geçilen projenin bugüne kadar geçen süre zarfında yüzde 70’i tamamlandı. Çevreye duyarlı bir belediye olarak yüzde 70’i tamamlanan bu yerlerin yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmalarına da devam ediyoruz. Bugüne kadar geçen süre zarfında toplam 2 bin 500 metrekare alan yeşillendirerek ilçemizde yaşanabilir alanlar oluşturmaya devam ettik. Uğur Mumcu Bulvarı, Recai Güreli, Abdi İpekçi ve Cumhuriyet caddelerimizde yapılan çalışmalarımızda mevcut ağaçları koruyarak ve bunun yanı sıra 50 ıhlamur, 42 erguvan ve 8 zeytin ağacı olmak üzere toplam 100 ağacı cadde çalışmalarımızda Menteşe ilçemize kazandırdık. Bunun yanı sıra, çağdaş yeşil alan ve refüj düzenlemeleri yaparak oluşturduğumuz 2 bin 500 metrekare yeşil alanda 6 bin 500 çalı ile caddelerimizin çehresini değiştirdik.

Uğur Mumcu Bulvarı, Recai Güreli, Abdi İpekçi ve Cumhuriyet caddelerimizde, belirttiğimiz 100 ağaç haricinde Cumhuriyet caddesinde bulunan ıhlamur ağaçlarına tek tip doku oluşturması amacıyla 50 ıhlamur ağacı dikimi gerçekleştirdik. Projemiz kapsamında yapılan yeni yol düzenlemesi çerçevesinde başta engelli vatandaşlarımızın ilçemizde daha rahat etmeleri için engelli rampaları, durak alanları oluşturularak, trafik akışını engelleyen 20 ağacı yerinden sökerek farklı yeşil alanlarda değerlendirildi. Sökülen 20 ağaç yerine ise 50 ıhlamur ağacı dikildi” denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X