Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yeni ‘Adli Yıl’ başladı

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Yeni ‘Adli Yıl’ başladı
Bu içerik 240 kez okundu.

 

Yeni adli yılın başlaması nedeniyle Atapark’taki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Milas Cumhuriyet Başsavcısı Adem Efe, aynı zamanda avukat olan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ilçemiz adliye sarayında görev yapan hâkim ve savcıların yanı sıra, Baro Temsilcisi Fatma Nur Selam başta olmak üzere kalabalık bir avukat topluluğu katıldı.

Başsavcı Adem Efe ve Baro Temsilcisi Fatma Nur Selam tarafından Atatürk Anıtı’na sunulan çelenkle başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın seslendirilmesiyle devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise Baro Milas Temsilcisi Fatma Nur Selam yaptı.

Selam; “Burada toplanan biz adalet emekçilerinin işi her yıl daha da zorlaşıyor. Yetersiz imkânlarla adalet sağlamaya çalışmak hepimizi ziyadesiyle yıpratıyor.Ülkemizdeki sosyal ve ekonomik değişimler, toplumsal düzenin ve huzurun korunması için eskisinden çok daha dikkatli çalışmamızı gerekli kılıyor.

Bu adli yılda zorluklarına rağmen tüm yargı mensupları olarak üzerimize deşeni fazlasıyla yapmalıyız.Bu adli yılda vatandaşımızın adalete olan güveni tazelenmelidir.Bu adli yılda yargımız, çağdaş-bilimsel düşünceye ve felsefeye açık ama diğer her türlü etkiye sımsıkı kapalı olmalı.Bu konuda tek yol gösterici, hukukun üstünlüğü ilkesi olmalıdır.

Avukat, hâkim ve savcılarımızın yani yargımızın, her türlü baskıdan, her türlü etkiden ve her türlü engelden uzak bağımsız bir şekilde toplumsal güven, huzur ve iç barışı sağlamaya yönelik olarak bir arada oldukları bir adli yıl için bizler üstümüze düşen tüm sorumlulukları almaya hazırız.Geçmişte yapılan hatalardan dersler çıkartılarak, elbirliğiyle yargının itibarını korumak hepimizin görevidir.

Yeni adli yılın tüm hukukçular için başarılı geçmesini, uzlaştırıcı bir hukuk anlayışı ile tüm sorunların çözümleneceğine olan inancımızı yenileyerek, Hak’tan ve hakkaniyetten yana, adalet dolu bir yıl dileğiyle saygılarımı sunuyorum” diyerek, yeni adli yılın hayırlı-uğurlu olmasını ve başarılı geçmesini diledi.

Yeni adli yılın başlaması nedeniyle düzenlenen tören, günün anısına toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X