Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Orman şehitleri için lokma…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Orman şehitleri için lokma…
Bu içerik 187 kez okundu.

Milas Orman İşletme Müdürlüğü’nce, görev başında hayatını kaybeden orman personelleri için işletme binası önünde lokma dağıtıldı.

İşletme Müdürü İbrahim Çetin Akkaya ve bazı personelin katılımıyla dağıtılan lokma etkinliğine ilişkin kısa bir açıklama yapan İşletme Müdürü Akkaya;

“2004 yılında ilçemize bağlı Ören/Pinar’da MIT-8MT tipi helikopter düşmüş ve helikopterde bulunan Türk pilot Mustafa Gür, Orman Muhafaza Memuru Hasan İnce ile Ukraynalı pilotlar Corbit Bledemir, yardımcı pilot Olastik Nikolai ve teknisyen Jarnet Nikolai olay yerinde yaşamlarını yitirmişti. Ardından benzer bir olay bu kez 2009 yılında yaşandı.İçerisinde 5 kişinin bulunduğu yangın söndürme helikopteri Milas Geyik Barajına düşmüştü.

Meydana gelen o kazada ise helikopterde bulunan Ukraynalı baş pilot Vizkoor Lyuynoc, ikinci pilot Vyofheslav Sherstobitov ve Uçuş teknisyeni Volodymr Koshel yüzerek kurtulurken, Emekli Pilot Binbaşı Tanju Tezel ve Orman Muhafaza Memuru Ali Ekin hayatını kaybetmişti.

Görev başında şehit düşen bu arkadaşlarımızın yanı sıra bugüne kadar yurt genelinde yine görev başında hayatını kaybeden tüm personelimiz için Milas Orman İşletme Müdürlüğü olarak onları unutmadık. Her daim saygı ve minnetle hatırlıyoruz.Bugün de onların ruhları için lokma dağıtıyoruz.

Bir kez daha başta ilçe Orman İşletme Müdürlüğümüzde görevi başında hayatını kaybeden personellerimiz olmak üzere, tüm yurt genelindeki işletme müdürlükleri bünyesinde görev yaparken şehit olan arkadaşlarımızı rahmetle anıyoruz.Geride kalan ailelerine, yakınlarına ve tüm orman işletme personellerine de bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyoruz” dedi.

 

Yapılan açıklamanın ardından Milas Orman İşletme Müdürlüğü hizmet binası önünde lokma dağıtımı yapıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X