Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“ÇOCUK PARKLARINA SİGARA İÇİLMEZ UYARISI”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

“ÇOCUK  PARKLARINA SİGARA İÇİLMEZ UYARISI”
Bu içerik 290 kez okundu.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçedeki çocuk parklarına “Sigara içmeyiniz” ve “Sigara içmeyerek bizleri düşündüğünü için teşekkür ederiz” yazılı uyarı levhaları konuldu.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, sigara kullanan kişilerin çocuk parklarında çocuklara kötü örnek olmasını engellemek ve çocuk oyun alanlarında çocukların sağlığı için uyarı levhaları asılması konusunda çalışmalarını tamamladı.

Yapılan çalışmaya ilişkin açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban ; “Sağlık Bakanlığı genelgesi ile Çocuk parkları ve yürüyüş yolları  etrafında Tütün ve Tütünlü mamullerin içilmemesi ve uyarı levhaları konulması istenmiştir. Genelge doğrultusunda  tüm çocuk parkı ve yürüyüş yolu kenarlarına Temmuz ayından bu yana  uyarı levhalarımızın montajlarını tamamladık” dedi

Çocuk oyun grupları, spor aletlerinin bulunduğu parklarda ve yürüyüş yolları etrafında uyarı levhalarını asmak kaydıyla çocuklarımızı ve gençlerimizi sigaradan uzak tutmaya çalıştıklarını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat “İlçe genelindeki tüm parklarımızda bu uygulama devam edecek” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X