Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP’nin 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE GELENEKSEL PASTA KESİLDİ..

ÖNDER Haber -A. Coşkun EFENDİOĞLU

CHP’nin 95. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNDE  GELENEKSEL PASTA KESİLDİ..
Bu içerik 186 kez okundu.

 

9 Eylül, Kurtuluş Savaşı’nın sonu ve İzmir’in kurtuluş günü olmasının yanında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin de kuruluş günü.CHP Milas örgütü, her 9 Eylül münasebetiyle kestiği geleneksel pastayı, dün parti binasında düzenlenen törenle kesti.

CHP’nin 95. Kuruluş yıldönümü, Pazar günü, parti örgütü tarafından,

 

Milas Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın söylenmesiyle kutlanmıştı. Aynı gün, İlçe Başkanı ve Belediye Başkanı, diğer il ve ilçe başkanları ve belediye başkanlarıyla, Ankara’da CHP Genel Merkezi’nin düzenlediği törenlere katılmış ve Anıtkabir’e çiçek sunulması sonrası, akşam da kapalı salonda yapılan kutlamalara katılmışlardı.

CHP Milas İlçe Örgütü’nün geleneksel Salı toplantıları ise meşhurdur.Dün de, ilçe binasında, partinin 95.Kuruluş yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, partililerin de yoğun katılımıyla geleneksel pasta kesildi.

 

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın da katıldığı etkinlikte bir konuşma yapan İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, CHP’nin kuruluş süreciyle ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra, 9 Eylül günü Ankara ve Milas’ta yaptıkları etkinlikler hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra, Cumhuriyetimizin kurucu partisi olan CHP’nin ilk genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Bülent Ecevit’I  rahmetle andı ve diğer genel başkanlara uzun  ömürler diledikten sonra, hep birlikte 9 Eylül’te kurtuluş savaşının zaferle sonuçlanarak İzmir’in kurtarılmasına ithafen, tempo tutarak İzmir marşını söylediler ve coşkuyla, geleneksel pastayı kestiler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X