Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Bu içerik 311 kez okundu.

Yeni Milasspor Başkanı Ahmet Karabıyık: “İstifa Yok Yola Devam”

ÖNDER Spor Haber

Hüseyin AÇAR

 

Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Ahmet Karabıyık dün yaptığı basın açıklamasında sosyal medya yolunu kullanarak istifasını isteyenlerin açıklamalarının gerçek dışı olduğunu söyleyerek; “3 yıl için göreve geldik ve görevimizin başındayız” dedi.

10 Eylül Pazartesi akşamı Yeni Milasspor tesislerinde taraftarların hesap sorma amacıyla geldikleri toplantı ve görüşme ile ilgili olarak verdiği beyanatta; “Henüz yönetim olarak çok yeni olmamıza rağmen taraftarların takımdan ayrılan 2 futbolcuyu bahane ederek görevi bırakmamızı istemesi hem şahsımı, hem yönetim ekibimi ve hem de sporcularımı üzmüş ve olumsuz olarak etkilemiştir” dedi.

“Yapılan eleştiriler haksız ve yıpratıcıdır”

Başkan Karabıyık yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi: “Göreve geldiğimizden buyana sosyal medyada şahsıma yönelik yapılan sözleri kınıyorum. Biz bu kulübü zor şartlarda aldık ve tüm zorluklara rağmen ligde şampiyonluk ve BAL hedefi ile yola çıktık. Hedefimiz doğrultusunda bir futbolcu kadrosu kurduk. Teknik Sorumlumuz Cenk Atasoy, yardımcı antrenör Önder Becek yönetiminde futbolcularımız antrenmanlara başladılar.

Ancak antrenman sahası sıkıntısı yaşıyoruz. Takımdan 2 futbolcumuzun ayrıldığı doğrudur. İnan Karabulut’un parasını alamadığı gerçek değildir. Düğerek Güneş Spor ile anlaşmış olmasına rağmen bizimle antrenmana çıkmış ve tesiste kalmıştır.

Kurban Bayramı’nda tüm futbolcularımıza bayram harçlığı gönderdik. İnan Karabulut benim ihtiyacım yok diyerek harçlığı istememiştir.

Diğer futbolcumuz Bedircan Doğanay ise kendisine vaat ettiğimiz parayı zamanında ödeme yapmadığımız nedeniyle kulüpten ayrılmıştır. Bedircan’ı büyük umutlarla almıştık ancak hesapta olmayan kulüp borçlarının çıkması sonucunda bu futbolcumuzun parasını zamanında yatıramadık.

Taraftarlara Bedircan’ın geri gelmesi konusunda söz verdik ancak maliyeti çok yüksek olan bu sporcuyu yönetim ekibimiz de onaylamadı ve kendisi ile yollarımız ayrıldı.”

“Beklemediğimiz eski yönetimlerin kulüp borçları karşımıza çıktı”

 

Yeni Milasspor Kulüp Başkanı Ahmet Karabulut, kulübe ait borçların da listesini basın mensuplarıyla paylaştı. Başkan Karabıyık; “Sizlere bu borçların da listesini veriyorum.

3500 lira elektrik, 6215 lira forma, 8270 lira forma, 10780 lira Muğla İl Spor Müdürlüğü’ne tabela için borcumuz bulunuyor. Ayrıca bugüne kadar kadromuza aldığımız futbolcuların kulübümüze maliyeti 187 bin liradır. Futbolculara 71.500 lira ödeme yaptık. Geriye kalan paralarını bir takvim doğrultusunda ödeyeceğiz” dedi.

“Yeni Milasspor yemeğinden beklentimize karşılık alamadık”

 

Başkan Ahmet Karabıyık açıklamasına şöyle devam etti: “Düzenlediğimiz yemekten 150 bin bekliyorduk.  Aldığımız para sadece 70 bin lira… 650 kişilik yemek düzenledik ancak katılımcı sayısı 400 kişide kaldı.

Geçmiş dönemlerden vergi borcu 13 bin TL çıktı. Kulübün 2 işletmesinden bir tanesinin borcu 190 bin lira çıktı. 2011 yılından beri ödenmeyen bu borcun aslında o tarihten buyana kulüp yönetiminde bulunanlarca eşit olarak ödenmesi gerekiyor, ancak kulüp yönetimi olarak biz ödeyeceğiz.”

“Sosyal Sigortalardan 75 bin borç çıktı taksitlendirdik”

 

“2 Genç futbolcumuz Yiğit ve Barış’ı Muğlaspor’a verdik. Anlaşılan rakamın yüzde 35’ni alacağız ama henüz bu parayı alamadık. Kulübümüze vaat edilen bazı paraları da alamadık. Son olarak kulübün aracını kurtararak futbolcularımıza tahsis ettik.

Çok kısa bir süredir yönetimde olmamıza rağmen Yeni Milasspor’u BAL Ligi’ne çıkarmak için mücadele ederken taraftarlar derneğinin ve bazı taraftarların bu anlamsız tepkilerinin yanlış olduğunu düşünüyorum. Bu tür olayların kulübümüze zarar verdiğini altını çizerek belirtmek istiyorum.

Bu anlamda profesyonel bir geçmişi olan spor kulübümüzün maruz kaldığı bu durumu siz basın mensupları aracılığıyla Yeni Milas Spor kamuoyu ile paylaşıyorum”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X