Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Ülkü Ocaklarından güzel bir amaç için…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Ülkü Ocaklarından güzel bir amaç için…
Bu içerik 307 kez okundu.

Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı, düzenlediği kermes ile önümüzdeki hafta başlayacak olan 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda ihtiyaç sahibi öğrenciler destek olacak. Bir anlamda eğitim amaçlı düzenlenen kermese Milaslılar da yoğun bir ilgi gösterdiler.

 

Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından ilk kez düzenlenen kermes, Milaslılar tarafından yoğun bir ilgi görürken, Vakıf Başkanı Hayrettin Gönül, etkinliğe katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Önceki gün Atapark’ta düzenlenen etkinliğe Milas Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül’ün yanı sıra; Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, MHP’li Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş ve İlhan Şimşek, Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği üyeleri ve MHP Milas ilçe yönetim kurulu üyeleriyle vakfın yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Atapark’ta kurulan Yörük Çadırı, düzenlenen kermesi diğer etkinliklerden farklı kılarken, Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Hayrettin Gönül; “Güzel bir amaç için düzenlediğimiz kermesin yanı sıra, Yörük kültürünü de bugünkü yaşayan genç kuşağa tanıtmak istedik. Nerede olduğumuzu, kim olduğumuzu, nerden geldiğimizi unutmadan, geçmişimizden kopmadan bugünü yaşamanın yanı sıra, Yörük-Türkmen kültürünün milletimiz için ne denli önemli olduğunu bir kez daha hatırlamak ve hatırlatmak istedik.

Bununla birlikte kermesten elde edilecek maddi gelirle de kısa bir süre sonra başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılı öncesinde dar gelirli ailelerimizin çocuklarına küçük de olsa bir katkıda bulunmayı hedefledik. Ve gördük ki böylesi güzel bir amaç için Milaslılar da bizi yalnız bırakmadı. Bu nedenle bizlere katkıda bulunan tüm hemşehrilerimize gönülden teşekkür ediyoruz.

Milas Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı olarak ayrıca, 17 Eylül’de başlayacak olan yeni eğitim-öğretim yılında tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz. İnşallah sorunsuz ve başarılı bir yıl yaşar ve hepimizi göğsünü kabartacak başarılara imza atarlar” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X