Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yörüklerden şampiyonlara ziyaret

ÖNDER Haber / Hüseyin AÇAR

Yörüklerden şampiyonlara ziyaret
Bu içerik 371 kez okundu.

Milas Yörük-Türkmen Derneği Başkanı ve aynı zamanda MHP Milas Belediye Meclis Üyesi Mevlüt Kiriş ve dernek yöneticileri, Balkan Şampiyonası’nda dereceye giren güreşçileri ve hocalarını ziyaret ederek tebrik ettiler.

 

Dernek Başkanı Mevlüt Kiriş’in yanı sıra dernek yönetim kurulu üyeleri; Hakkı Çoban, Kübra Güngör ve Zafer Özkan, geçtiğimiz günlerde Bosna Hersek’te düzenlenen Balkan Şampiyonası’nda dereceye girerek madalya alan iki milli güreşçi ve hocalarını ziyaret ederek tebrik ettiler.

Milas Yörük-Türkmen Derneği Başkanı Mevlüt Kiriş; “Kazanılan başarı bizleri çok sevindirdi. Ay yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıran öğrenci kardeşlerimize ve onları yetiştiren değerli hocalarımıza bütün kalbimizle teşekkür ediyor, ilçemize ve ülkemize kazandırdıkları başarı nedeniyle kutluyoruz.

Güreş, Yörük kültürünün vazgeçilmez bir parçasıdır. Geçmişten günümüze bu kültürü yaşayan ve yaşatanlar için Ata sporumuz olan güreş, Yörük-Türkmen geleneği ile birlikte yaşamış ve bugünlere gelmiştir. Günümüzde, özellikle futbol ve bazı salon sporları ön plana çıksa da, milletçe güreşe olan tutkumuz devam etmektedir. Bugün hala kendi bölgemizde ve Anadolu’daki düğünlerde güreş, o düğünün en dikkat çekici bölümüdür.

Günümüzde, özellikle genç kardeşlerimizin Ata sporumuzla ilgilenmeleri de ayrı bir övünç kaynağımızdır. Bu anlamda şampiyonada dereceye giren ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırarak bizleri gururlandıran iki başarılı sporcularımızı ve onlara emek veren ve yetiştiren çok değerli hocamızı tebrik ediyor, daha büyük başarılar kazanmalarını diliyoruz. Çünkü pehlivanlık bizim kanımızda var ve güreş izlerken içimiz kıpır kıpır oluyor. Dernek olarak gereken desteği vermeye hazırız” derken, sporcularımız ve hocamız da gerçekleşen ziyaret için dernek yöneticilerine teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X