Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kırcağız sakinleri bu kış rahat bir nefes alacak

Adem KANKAYNAR

Kırcağız sakinleri  bu kış rahat  bir nefes alacak
Bu içerik 418 kez okundu.

İlçemize bağlı Kırcağız Mahallesi’nde, yıllardır kış aylarında yağan yağışlarla birlikte dolup taşan ve çevredeki konutlara ve ekili arazilere zarar veren derede, DSİ ekipleri ıslah çalışması başlattı.

Kırcağız Mahalle Muhtarı Fikret Turgut’un uzun uğraşısı sonrasında mahallenin içerisinden geçen ve yaklaşık 2 km uzunluğundaki derede, DSİ ekipleri tarafından ıslah çalışması başlatıldı.

Üç gündür devam eden ıslah çalışmalarının hafta sonuna kadar tamamlanacağını belirten Kırcağız Mahalle Muhtarı Fikret Turgut; “Her kış, özellikle yoğun yağışların olduğu günlerde bu dere dolup taşıyordu ve çevresindeki konutlara ve ekili alanlara zarar veriyordu. Derenin ıslah edilmesi için uzun zamandır uğraş veriyordum ve nihayet devreye AKP Milas İlçe Başkanı ve Milletvekili Sayın M. Yavuz Demir girdi. Geçtiğimiz hafta beni arayarak ekiplerin geleceğini söylediler. DSİ Bölge Müdürlüğü ekipleri 2 gün önce geldiler ve yaklaşık 2 km uzunluğundaki dereyi temizlemeye başladılar.Bugün üçüncü gün ve çalışmalar hızlı bir şekilde sürdürülüyor. Sanırım bu hafta sonuna kadar tamamlanacak.

Yapılan bu çalışma için hem ilçe başkanımıza, hem milletvekilimize, hem de DSİ bölge müdürlüğümüze Kırcağız mahalle sakinleri olarak teşekkür ediyoruz. Yapılan bu çalışma ile bu kış bizler de rahat bir nefes alacağız.Çünkü bu çalışmanın ardından derenin dolup taşması bir daha söz konusu olamayacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X