Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Görme Engelli kursiyerler sertifikalarını aldı

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

Görme Engelli kursiyerler sertifikalarını aldı
Bu içerik 213 kez okundu.

Baltalı Kapı Restaurant’ta düzenlenen kahvaltı ve sertifika törenine; Türkiye Engelliler Derneği Muğla İl Başkanı Mehmet Özdemir, Milas Şube Sorumlusu Metin Polat, Gören Kalpler Görme Engelliler Eğitim Derneği Bodrum Şube Başkanı Seher Kara Yılmazel, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Kızılca, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Ramazan Evren Yalamaç, kursiyerlere bilgisayar dersi veren öğretmen Veysel Karani Ceylan, kursa katılan görme engelliler ve yakınları katıldı.

Dernek ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde ilçemizde ilk kez böyle bir kursun düzenlendiğini belirten Derneğin Milas Şube Sorumlusu Metin Polat, geçen yıl Ekim ayında başlayan ve bu sene Nisan ayında tamamlanan kursa 6 görme engellinin katıldığını söyledi. Şube Sorumlusu Polat bu tür etkinliklerin sayıca ve içerik bakımında arttırılması gerektiğinin, yerel ve genel yöneticilerle toplumun engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştıracak her türlü önlemi ve yaklaşımı göstermelerini istedi.

Türkiye Engelliler Derneği Muğla İl Başkanı Mehmet Özdemir ise Muğla genelinde engellilerin çözüm bekleyen birçok sorununun olduğunu bunların arasında da en önemlisinin; ulaşım, çalışma ve sosyal etkinliklerle ilgili olduğuna dikkat çekti.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Kızılca da ilçemizde dernek ve halk eğitim merkezi işbirliğinde ilk kez düzenlenen bu kursun bir başlangıç olduğunu bundan sonra da farklı dallarda yeni kursların açılacağını söyleyerek, herkesin potansiyel bir engelli olduğunu bu nedenle toplum olarak engellilere karşı daha duyarlı olmamız gerektiğini belirtti.

AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar ise; “önemli olan gözün görmemesi değil, kalp gözünün kör olmamasıdır. Eğer bir insanın kalp gözü açıksa diğer görme uzvunun pek de önemi yoktur” diyerek kursa katılanlara ve kursun düzenlenmesine katkıda bulunanlara teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından 6 görme engelli kursiyere sertifikaları verildi.

2014 yılında Türkiye Görme Engelliler Derneği, Muğla İl Başkanlığına bağlı olarak kurulan Milas Görme Engelliler Derneği ile Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde ilçemizde ilk kez açılan Görme

Engelliler için Bilgisayar Kursu’nu bitiren kursiyerler sertifikalarını aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X