Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

“Bu güvensizliğiniz neye ve kimedir?”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR -

“Bu güvensizliğiniz neye ve kimedir?”
Bu içerik 775 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Bekir Perçin, yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada, geçmişte yaşanan sorunların bundan sonra yaşanmaması için yetkililerden önlem almalarını istedi. Perçin, yaptığı açıklamada;

“Her şey adım adım, büyük bir yobazlık bulutu olarak üzerimize geliyor! Bu gelişin sonucunda yaşanacak felaket; hepimizin eninde sonunda zarar göreceği apaçık karşımızda duruyor üstelik…

Gericilik ilk önce devlet ağzıyla yapılan ‘üç çocuk’ telkinlerinde ete kemiğe büründü; devamında, çalışan kadınları iş hayatından koparmak adına çalışmama karşılığında çıkarılan yasal düzenlemelerin cazibesi izledi.Şimdi ise yerini, kız çocuklarımıza yönelik okullardaki ayrımcılığa bıraktı. Kısacası devletin tüm imkânları seferber edilerek kadınların tüm yurttaşlık hak ve hürriyetleri tam anlamıyla gasp ediliyor.

Halklarının refah ve özgürlüğü adına 3.Dünya ülkeleri dahi günümüzde nispeten ilerici adımlar atarken; bizler neredeyse bir asır önce kazandığımız haklarımızın birer birer elimizden alınması girişimiyle karşı karşıyayız.

18 yaşın altındaki binlerce ‘çocuğun’ yandaş dernek, vakıf ve yurtlarda istismara uğradığı, suçlu ve sorumlulara hiçbir cezai işlemin uygulanmadığı/ uygulatılmadığı ülkenin yöneticileri, yine 18 yaşın altındaki çocukların aynı sırayı, aynı bahçeyi, aynı okulu arkadaşça ve kardeşçe paylaşmasından ne hikmetse rahatsız oluyor. Bu güvensizliğiniz neye ve kimedir?

-Devlet denetimine tabi yine bir devlet kurumu olan okullara mı?

-Bin çeşit sınava tabi tutulup ataması yine devlet eliyle yapılan yönetici ve eğitimcilere mi?

-Şu anda sınırsız bir yetki kütlesini sizlere bahşeden vatandaşlarımıza ve onların yetiştirdiği çocuklarımıza mı? Yoksa tam tersi bir durum mu söz konusu?

‘Yobazın fikri neyse zikri de odur’ diyerek mi açıklanabilir durum?

Karma eğitim= Uygar eğitimdir, eşitlikçi eğitimdir, insancıl eğitimdir. Karma eğitim insani duyguların; kardeşliğin, arkadaşlığın, dostluğun gelişimi demektir.Paylaşmayı, birlikte yaşamı öğrenmek demektir.

Sizler karma eğitim maddesiyle zaman harcamak yerine geleceğini mahvettiğiniz öğrencilerin sınav sistemleri üzerinde çalışınız ve çocuklarımızı daha fazla denek hale getirmeyiniz.

Sizler karma eğitim maddesiyle zaman harcamak yerine devlet denetim mekanizmasının devre dışı bırakıldığı metruk binalardaki, sözde eğitimcilerin sapkınlıklarını durdurun!

Karma eğitim modelinin en verimli ve şimdilik ulaşılmaz örneği olan Köy Enstitüleri’nde bir tek uygunsuz davranışın yaşanmışlık örneği yokken, günümüzde ayrıştırıcı eğitim modelinin en çirkin örneği olan –güya- eğitim kurumlarındaki sayısız psikolojik/fiziksel istismarı ve ekonomik zorlamayı hangi gerekçelerle açıklayacaksınız, bunu düşünün!

Erkek egemen yaşam modelini, şeriat kanunlarını anayasallaştırarak hayata geçirmeye; Ulu Önderimiz Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş, laik devrimlerini ve asırlık bir çınar gibi gölgesini her daim üzerimizde hissettiğimiz cumhuriyetimizi ve demokrasimizi yok etmeye gücünüz yetmeyecek!

Kadınlarımız evlerde, okullarda, fabrikalarda, tarlalarda, sokaklarda, sanatta, siyasette, her türden meslek grubunda fırsat eşitliği ve demokrasi çerçevesinde yaratıcılıklarıyla, yetenekleriyle, akıllarıyla, emekleriyle sonunu kadar var olmaya devam edecekler.

Bizler kuruluşun ve kurtuluşun partisinin gençleri, ülkemizin geleceği ve gerçek sahipleri olarak elimizden alma girişiminde bulunacağınız her bir hakkımız için karşınızda dimdik duracağımızı, kadınlarımızın, çocuklarımızın geleceği için, ülkemizin aydınlığı için hangi koşulda olursa olsun halkımızın yanında olacağımızı kamuoyuna saygı ve cesaretle bildiririz” diyerek ülkeyi yönetenlerden eğitim sisteminin, ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirecek bir noktaya taşımaları için gerekli adımları atmalarını istedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X