Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Kent Konseyi seçimsiz Olağan Genel Kurulu, dün saat 10:00’da, Milas Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapıldı.

ÖNDER Haber / A. Coşkun Efendioğlu

Milas Kent Konseyi seçimsiz Olağan Genel Kurulu, dün saat 10:00’da, Milas Belediyesi Toplantı Salonu’nda yapıldı.
Bu içerik 296 kez okundu.

Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, açılışı yaptıktan sonra, Salı günkü gündemin oldukça yoğun olması nedeniyle, kısa bir sunum yaparak Genel Kurulu sonlandıracaklarını belirterek, herkesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla şehitlerimiz ve gaziler anısına saygı duruşuna davet etti. Daha sonra İstiklâl Marşı söylendi.

Milas Kent Konseyi Başkanı Mehmet Günlük, Kent Konseyi’nin, Milas’ın temel meselelerinin çözümü konusunda bütün ilgili kurum ve kişilerle iletişim içinde, bu güne dek yapılan çalışmalar hakkında, slaytler eşliğinde kısa bir sunum yaptı. Kurum ziyaretleri yanısıra, iktidar ve muhalefet milletvekilleriyle yapılan toplantılarda da Milas’ın sorunlarının çözümü için destek arayışında olunduğunu belirten Günlük, bu düzlemde, yapılan çeşitli sempozyum, Halk Seminerleri, ziyaretler, diğer Kent Konseyleriyle yapılan toplantılar konusunda bilgi verdikten sonra, önümüzdeki dönemde de en önemli sorunlarımızın Milas’a doğalgaz getirilerek hava kirliliğinin önüne geçilmesi, Milas’a yeni bir Fakültenin açılması için girişimlerde bulunulması, Milas Çevre Yolu vb. konularda faaliyetlerin devam edeceğini belilrterek, burada da görüş ve önerilerin ortaya konmasının, kendilerine yol gösterici olacağını belirtti. Mehmet Günlük, bu arada, Veteriner Fakültesi’nin ilk kez bu yıl öğrenci alımına başladığını belirterek, önümüzdeki dönemde ikinci fakülte için de, gerekirse bu amaçlı bir dernek kurularak kaynak yaratmaya çalışmak gerektiğini, böylece Rektörlük’ten Milas’a ikinci fakülte talebinin daha sağlam temellere dayanacağını kaydetti.

Daha sonra MİTSO Başkanı Reşit Özer ve Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar söz alarak, gündeme dair görüş ve önerilerini aktardılar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X