Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yeni yapılan iki lise törenle açıldı

Adem Kankaynar

Yeni yapılan iki lise törenle açıldı
Bu içerik 430 kez okundu.

2018 - 2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nda tamamlanarak hizmete giren Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Endüstri Meslek Lisesi) ile Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Kız Meslek Lisesi), düzenlenen törenle açıldı. Sembolik olarak ilk ders zilini açılışa katılan ilçe protokolü çalarken, her iki okulu gezen davetliler, iki binaya da hayran kaldılar.

Milas Belediyesi tarafından başlatılarak devam eden ancak henüz çevre düzenlemesi tamamlanmamış eğitim kampusunda düzenlenen törene; Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, İlçe Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, İlçe Sağlık Müdürü Ergun Kırova, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Tarık Çubukçuoğlu, İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Aşkın Binbir, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, okul müdürleri, öğretmenler ve her iki okulun öğrencileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal yaptı.

Okulun fiziki durumu ve teknik kapasitesi hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; “Bu kampusa diğer okulların da yapılıp taşınmasıyla ilçemizin eğitim sorunu büyük bir ölçüde çözüme kavuşmuş olacaktır.

Başta devlet büyüklerimiz olmak üzere bu okulların yapılmasında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyor, öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Milas Kaymakamı Eren Arslan ise törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Milletimizin ve devletimizin eğitim alanında ne kadar önemli olduğu ve bu konunun bizim için ne kadar hayati olduğunu gösteren 2 dev yatırım karşımızda duruyor. Her türlü fedakârlıkla gece-gündüz denilmeden müteahhidinden belediyesine, okul idaresinden okul aile birliğine kadar herkes sorumluluk alarak örnek bir çalışma ile her iki okulumuzu 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’na yetiştirdiler. Şahsım adına emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Geçtiğimiz hafta sonu saat: 19.00 sıralarında her iki okulu gezerek hazırlıkları yerinde inceledim ve gördüm ki o saatte öğretmenler, okul idaresi, öğrenciler ve hatta öğrenci velileri, okulun bu hale gelmesi için çalışıyorlardı. İşte bizim de istediğimiz aslında budur.8-5 mesai mantığıyla, ‘bu benim işim değil’ diyerek görevden kaçarak, ne ülkemizi yükseltebiliriz, ne de geleceğimizi hedeflediğimiz o muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabiliriz.

Bu nedenle her alanda, her konuda ilçe için, ülkemiz için gayret sarf eden, taşın altına elini koyan; adı, unvanı, görevi ne olursa olsun bu ülke için çalışan herkese yürekten teşekkür ediyorum.

Bu güzel okul devletimizin imkânlarıyla yapıldı ve şimdi siz değerli gençlerimize emanettir.Lütfen emanetinize iyi sahip çıkın.Siz bu okuldan mezun olup yarın bizlerin yerini alarak, ülkemizi yüceltecek olanlarsınız.Sizden sonra gelecek olan kardeşlerinize bu okulu, bugünkü gibi tertemiz, pırıl pırıl ve sağlıklı bir eğitim yuvası olarak teslim edin.

Hizmete yeni giren bir binadır.Belki eksiklikler vardır.Gönül birliğiyle, el birliğiyle, işbirliğiyle bunların da üstesinden geliriz.

Eğitim-öğretime açılan her iki okulumuzun da ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardında törene katılanlar, sembolik olarak ilk ders zilini çaldılar.

Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (Endüstri Meslek Lisesi) düzenlenen törenin ardından Milas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde de (Kız Meslek Lisesi) açılış kurdelası, yine törene katılan protokol tarafından kesildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X