Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Servis şoförlerine kurallar bir kez daha hatırlatıldı

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Servis şoförlerine kurallar bir kez daha hatırlatıldı
Bu içerik 157 kez okundu.

Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’na ait hizmet binasındaki toplantı salonunda gerçekleşen bilgilendirmede, okul servis araçlarının şoförlerine, Jandarma Kıdemli Başçavuş Erdin Ar tarafından, uyulması gereken kurallar en ince ayrıntısına kadar anlatıldı.

Toplantının başında kısa bir açıklama yapan Milas Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Nurol Paskal; “Birçoğunuz yıllardır bu alanda hizmet veriyorsunuz ve doğal olarak ne yapılması gerektiğini biliyorsunuz; ancak aramıza yeni katılan, ilk kez bu alanda hizmet verecek arkadaşlarımız bulunuyor. Bir yandan aramıza yeni katılan arkadaşlarımıza ne yapmaları gerektiği anlatılırken, diğer yandan da tecrübeli dediğimiz arkadaşlarımıza da kuralları bir kez daha hatırlatmış olacağız.

Şunu unutmamalısınız ki her şeyden önce taşıdığınız, hepimizin geleceği olacak çocuklarımızdır.Sadece bunu düşünmeniz bile görev ve sorumluluğunuzun ne denli ağır olduğunu gösterir.Aynı zamanda hepimiz birer anne-babayız.Bizim de çocuklarımız servislerle yani sizlerin araçlarında okula gidip geliyorlar.Bu nedenle sizden beklentimiz, sadece ve sadece kurallara uymanızdır.En ufak bir aksaklığa meydan bırakmadan taşıma işini, büyük bir ciddiyetle yapmanızdır” diyerek, yeni eğitim-öğretim yılının kazasız-belasız tamamlanması dileğinde bulundu.

Oda Başkanı Paskal’ın ardından toplantıya katılan okul servis araçlarının şoförlerine, uymaları gereken kurallar, araçlarda bulunması gereken belgeler, araçlarda aranan şartlar, şoförlerin sorumlulukları, Okul Servis Yönetmeliği çerçevesinde Milas İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Kıdemli Başçavuş Erdin Ar tarafından anlatıldı.

Kıdemli Başçavuş Ar, geçen yıllardan edinilen tecrübeyi, örnekleriyle şoförlere aktarırken; “Bizler, yaptığımız uygulamada eksik bulmak ve bu nedenle ceza yazmak istemiyoruz. Tam aksine uygulamalarda her şeyin noksansız olarak yerine getirildiğini görmek ve sizlere ceza yazmak yerine teşekkür etmek istiyoruz.

Sonuçta bizler kanun uygulayıcılarıyız.Bu denetimleri yapmak suretiyle, verilmeye çalışılan hizmetin en iyi şekilde yerine getirildiğini görmek istiyoruz.Burada sizlere anlattığımız kurallara mutlaka riayet ediniz.Bu kuralları hafife almayın.Hem kendi hayatınız, hem de taşıdığınız hayatları düşünerek hareket edin” dedi.

44 şoförün katıldığı seminerin belirli aralıklara yineleneceği belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X