Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Büyüklerden küçüklere teşekkür

Adem KANKAYNAR

Büyüklerden küçüklere teşekkür
Bu içerik 332 kez okundu.

Geçtiğimiz hafta Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda, MİFAD ve Milena Kafkafe sponsorluğunda ve Milas Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ‘Gençlik Konseri’, büyük beğeni toplamıştı. İlk kez bir sivil toplum kuruluşu öncülüğünde konser sonrası MİFAD yöneticileri, başarılı gençleri birer teşekkür belgesi ile onurlandırdılar.

 

Ezgi Dönmez’in sunumuyla 4 ayrı grubun sahne aldığı konser sonrası Milas Folklor Araştırma Derneği (MİFAD) yöneticileri, konser veren gençlerle bir kez daha bir araya geldiler. MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli; “Her şeyden önce göstermiş olduğunuz medeni cesaretten dolayı sizleri kutluyoruz. Kültür ve sanatın her dalıyla uğraşmak, uğraşanlarla aynı yolda yürümek için kurulmuş olan derneğimizin çatısı altında, sizler gibi henüz yolun başında olan, ancak gelecekte çok daha başarılı olacağına inandığımız gençlerle birlikte olmak bizleri de mutlu ediyor.

Farklı bir konsepte ve bir sivil toplum kuruluşu öncülüğünde ilçemizde böyle bir etkinliği topluma sunduk ve bunu gelecekte içeriğini daha da genişleterek sürdürmek istiyoruz. Konser akşamı gençlerle birlikte anne-babalar da keyifli bir akşam geçirdiler. Eminim gelecek yıllarda bu etkinlik kapsam olarak daha da genişleyecek, izleyici sayısı artacak ve etkinlik, geleneksel hale dönüşecektir.

Mutlaka ilk olması nedeniyle hem sizden, hem de bizden kaynaklanan eksiklikler, hatalar olmuştur. Bunları birlikte giderecek ve seneye çok daha güzel bir etkinliğe birlikte imza atacağız.

Sizleri ayrı ayrı kutluyorum. Geleceğimizi emanet edeceğimiz gençliği, eğitimlerinin yanı sıra sanat-kültür ve sporun tüm dallarında görmek zaten toplum olarak en büyük arzumuz ve siz bunu bizlere kanıtladınız” derken, gençlerden de konser etkinliği ile ilgili duygu ve düşüncelerini aldı.

Gençler adına konuşan Arda Baran Özcan ise, MİFAD, Milas Belediyesi ve Milena Kafkafe’ye teşekkür ederek şunları söyledi:

“2 hafta gibi bir sürede böyle bir konseri planladık, gruplar olarak birlikte hazırlandık. Sizin de söylediğiniz gibi bu ilk konserimizdi ve mutlaka eksiklerimiz olmuştur. O akşam salondaki genç arkadaşlarımız kadar sahnede olan bizler de gerçekten eğlendik. Aramızda lise son sınıfta olan arkadaşlarımız olduğu gibi üniversitede okuyanlar da var. Hepimize yeni dönem başlarken moral oldu.

Konseri düzenlemekteki amaçlarımızdan biri, biz gençlerin bir şeyler yapabildiğini göstermek, yetişirken; ülkesine ve milletine karşı sorumluluklarının bilincinde olduğu kadar, sosyal birer birey olduğumuzu da siz büyüklerimize bir anlamda göstermekti. Sanırız bunu başardık.”

Yapılan açıklamaların ardından MİFAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Emekli ve yönetim kurulu üyeleri tarafından; Umut Barış Cura, Umut Tahir Işık, Aslı Kurnaz, Alina Akar, Beşar Avadi, Kahonda, Arda Baran Özcan, Boray Durmaz, Göktuğ Uçak, Nil Tüzel, Baran Yavaş, Dilara Güler, M.Ali Özen, Hasan Utku Toğuç, Berke Deniz Akpınar, Umut Tahir Işık adlı gençlere birer teşekkür belgesi takdim edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X