Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Yeni dökülen asfalttan çayır-çimen çıktı!..

ÖNDER HABER - Adem KANKAYNAR

Yeni dökülen asfalttan çayır-çimen çıktı!..
Bu içerik 233 kez okundu.

 

İlçemize bağlı Kırcağız Mahallesi’nde yaklaşık bir ay önce, mahalle içi yollarda asfalt çalışması yapıldı. Yapılan çalışmanın üzerinden 15 gün geçtikten sonra resmen asfaltın altından çayır-çimen çıktı. İlk kez böyle bir şeyi gördüğünü söyleyen Mahalle Muhtarı Fikret Turgut ve mahalle sakinleri şaşkın olduklarını belirtirken, dökülen asfaltta yeteri kadar şerbet bulunmadığından dökülen mıcır nedeniyle sürekli kazaların meydana geldiğini ileri sürdü.

Yaklaşan kış öncesi mahalledeki yolların bozuk olması nedeniyle Mahalle Muhtarı Fikret Turgut’un talebi üzerine Milas Belediyesi tarafından mahalledeki cadde ve sokaklara asfalt döküldü. Yapılan hizmet nedeniyle teşekkür eden muhtar ve mahalle sakinleri, yaklaşık 15 gün sonra dökülen asfaltın altından resmen çayır-çimen çıktığını gördüler. Başlangıçta bir anlam veremeyen Kırcağız sakinleri, daha sonra dökülen asfaltın standartların altında olması ve dökülen mıcırın tutması için kullanılan şerbetin yetersizliği nedeniyle yolun, eski haline dönmeye başladığını anladılar.

İlk kez böyle bir şeyle karşılaştıklarını söyleyen Kırcağız Mahalle Muhtarı Fikret Turgut; “Yapılan çalışma için Sayın Başkana ve Milas Belediyesi çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Sonuçta mahallemize bir hizmet ulaştırılmıştır ancak sanırım çalışmayı yapan arkadaşlarımız yaptıkları işi hafife almışlar, önemsememişler. Çünkü dökülen asfalt 15 gün sonra bozulmaya başladı.

Dahası, dökülen şerbet yetersiz olduğu için mıcır tutmadı ve birçok kazaya da neden oldu. Özellikle motosiklet kullanan mahalle sakinlerimizin birçoğu, bu çalışmanın ardından motosikletlerin kayması sonucu kaza yaptı. Bir anlamda yapılan hizmet, eziyete dönüştü. Şimdi Kırcağız sakinleri olarak yapılan çalışmanın bir anlamı olmadığını, harcanan paranın ve emeğin boşa gittiğini düşünüyoruz” diyerek, görevlilerin daha dikkatli olmaları gerektiğini ve aldıkları sorumluluğu tam anlamıyla yerine getirmeleri gerektiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X