Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

İsmetpaşa mahalle sakinlerinden yöneticilere ‘sesimize kulak verin’ çağrısı…

ÖNDER HABER - Adem KANKAYNAR

İsmetpaşa mahalle sakinlerinden yöneticilere ‘sesimize kulak verin’ çağrısı…
Bu içerik 340 kez okundu.

İlçemiz İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı Mevlüt Korkmaz, mahalledeki bazı cadde ve sokakların yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle ‘tek Yön’ olması talebini yetkililere iletirken, aldığı cevaba şaşırıp kaldı.

Nüfus yoğunluğu açısından ilçemizin en büyük mahallelerinden biri olan İsmetpaşa Mahallesi muhtarı Mevlüt Korkmaz ve mahalle sakinlerinin bugünlerde en büyük derdi, okulların da açılmış olması nedeniyle trafik çilesi.

Özellikle sabah ve akşam meydana gelen trafik yoğunluğu, tartışmalara hatta kavgalara neden olurken, Mahalle Muhtarı Korkmaz, mahallesindeki bazı cadde ve sokakların tek yön olması için ilgili makamlara yazılı olarak müracaat etti ancak aldığı cevapla şaşkına döndü.

Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne yazılı müracaatta bulunan Mahalle Muhtarı Korkmaz; “Hem maddi hem manevi yönden sorunların önüne geçeceğine inanarak acilen bu yol için verilen Çift yön kararından vazgeçilmesini, tek yön kararı alınmasını talep ettik. Yaşadığımız sorunu yazılı olarak belirtmekle kalmadık, yetkililerin bizzat gelip sorunu yerinde görmesini istedik.

Bademlik caddesi kuzeyindeki Sait Kırıkçıoğlu Caddesi’nden gelen araçların Zafer Caddesi’ne ve akabinde Doğa Sokak’tan Ahmet Taner Kışlalı Caddesi’ne bağlanan yolun istikametinde, yolun trafiğe açılması uygun olacağına inanıyoruz. Aynı zamanda Sait Kırıkçıoğlu Caddesi’nden Bademlik Caddesine tek yön olarak bağlanmasından dolayı birçok maddi ve manevi kazalar meydana geliyor.

Bu nedenle Ahmet Taner Kışlalı Caddesi’nden Zeytin Sokak’a bağlanan yolun tek yön olması, Ahmet Taner Kışlalı Caddesi’nden Zafer Caddesi istikametine doğru değil aksine Zafer Caddesi ve Doğa Sokak’tan Ahmet Taner Kışlalı Caddesine bağlanan yol istikametine

verilmesinin doğru olacağı düşüncesindeyiz.

Bu talebimizi ilgili makamlara ilettik. Ancak aldığımız cevapta, böyle bir değişimin mümkün olamayacağı gibi, kent trafiği yükünü de daha da arttıracağı belirtiliyor. Biz de buna itiraz ediyoruz. Çünkü masa başında haritadan bakılarak bu tür sorunlar çözülemez. Yetkililerin bizzat gelip, durumu yerinde görmesini istiyoruz” diyerek, mahalle sakinleri açısından istenilen değişikliğin son derece önemli olduğunu ileri sürüyor.

“Mahalledeki bazı yollar köstebek yuvasına döndü”

Öte yandan mahalledeki bazı sokaklara ait yolların bozuk olduğunu, kış ayları başlamadan bu sorunun da aşılması gerektiğini belirten İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Mevlüt Korkmaz; “Belediyemizin ekonomik sıkıntılarla boğuştuğunu, buna bağlı olarak personel sorunu yaşadığını biliyoruz. Yerel yöneticilerimize bu anlamda hak da veriyoruz ancak mahalle sakinleri olarak bizler de yaşamımızı kolaylaştıracak bir takım düzenlemelerin veya yeniliklerin hizmet olarak bizlere sunulmasını istiyoruz.

Önümüz kış ve yağan yağmurla birlikte araçlar ve insanlar bu sokakları kullanmakta zorlanacaktır. Özellikle okula giden küçük çocuklar bu zorluğu daha fazla yaşayacaklardır. Bazı bölümleri köstebek yuvasına dönen yollarımızın bir an önce düzeltilmesini istiyoruz” diyerek yetkililerden, İsmetpaşa Mahallesi sakinlerinin sesine kulak vermelerini istiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X