Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP Milletvekili Mürsel Alban: “ÇOCUKLARINA GEMİ ALANLAR, PANTOLON ALAMAYIP İNTİHAR EDENLERİ ANLAYAMAZ!”

ÖNDER HABER - Adem KANKAYNAR

CHP Milletvekili Mürsel Alban:  “ÇOCUKLARINA GEMİ ALANLAR,  PANTOLON ALAMAYIP İNTİHAR EDENLERİ ANLAYAMAZ!”
Bu içerik 747 kez okundu.

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın, çocuğunun okulun istediği pantolonu olmadığı için eve gönderilmesi üzerine baba İsmail Devrim'in intihar etmesine ilişkin açıklamalarını eleştirdi. Alban, “Yandaş sendikacıların açıklamaları tam bir skandal. Ülkede ekonomik krizin en ağır koşullarda yaşandığı günlerde, bunlar hala kriz yokmuş havası vermek istiyorlar. Ülkenin gerçeklerinden haberleri yokmuş gibi davranıyorlar” dedi.

Geçtiğimiz günlerde ekonomik sıkıntılar yaşayan ve oğluna okul pantolonu alamadığı için bunalıma girdiği öne sürülen baba hayatına son vermişti. Ülkenin gündemine oturan olay sonrasında ise birçok kurum ve kişiden açıklama yapıldı.

OKUL MALZEMELERİ 2-3 KAT ZAMLANDI

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yaşananlarla ilgili olarak, olayın siyasi malzeme haline getirildiğini ve ekonomi ile ilgili mesaj vermeye çalışan bazı grupların olayı çarpıttığını iddia etmişti. CHP’li Alban, Yalçın’ın açıklamaları üzerine sert tepki verdi. Öğrencinin, velinin ve tüm eğitim kurumlarının hakkını savunması gereken bir sendikanın, işini gücünü bırakıp hükümetin sözcülüğüne savunduğunu belirten Alban, yapılan açıklamaların tam bir yandaş sendikacılık örneği olduğunu vurguladı. Alban, “Bunlarda ne vicdan ne de akıl kalmış. Bir babanın içine düştüğü çaresizliği anlamamazlıktan geliyorlar. Okulların açıldığı şu günlerde onbinlerce veli kara kara düşünüyor. Çoğu çocuğun ya defteri, ya kırtasiye malzemesi ya da okul kıyafeti eksik durumda. Ailelerin bunu alacak gücü yok. Her şey geçen senenin 2-3 katı zamlanmış durumda” dedi.

KRİZ YOKMUŞ GİBİ DAVRANARAK KRİZ YOK OLMAZ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, “bizde kriz yok. Bunlar manipülasyondur” sözlerini de eleştiren Alban, “kriz yok demekle kriz ortadan yok olmuyor. Bir baba evladına pantolon alamadığı için intihar ediyor. Ülkeyi yönetenler ve yandaşları bunu görmemezlikten geliyor. Oğullarına gemi alanlar, pantolon alamayıp intihar edenleri anlayamaz” diye konuştu.

CHP’li Alban, Eğitim-Bir-Sen’in ve tüm hükümet yandaşı sendikaların, ülkede ekonomik krize bağlı olarak yaşananlara bakış açılarından dolayı, hızlı bir şekilde itibar kaybettiklerini ve bu açıklamaları nedeniyle derhal özür dileyip, bu yanlıştan geri dönmelerini beklediklerini kaydetti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X