Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muhasebeciler, geleneksel “Birlik” yemeğinde buluştu

ÖNDER HABER - Adem KANKAYNAR

Muhasebeciler, geleneksel “Birlik” yemeğinde buluştu
Bu içerik 410 kez okundu.

SMMMO Milas İlçe Temsilciliği tarafından geleneksel hale getirilen ‘Birlik ve Dayanışma’ yemeği, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine renkli geçti. İlçemizdeki muhasebeci ve mali müşavirlerin eşleriyle birlikte katıldığı gecede plaket vererek kısa bir konuşma yapan Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, ilçedeki muhasebecilerin birbirleriyle ve kurumlarla olan iyi ilişkilerine dikkat çekti.

SMMMO Milas İlçe Temsilciliği tarafından her yıl düzenlenen ve geleneksel hale dönüştürülen ‘Birlik ve Dayanışma’ yemeklerine bir yenisi daha eklendi. Havuzbaşı Restaurant’ta gerçekleşen dayanışma yemeğine; SMMMO Muğla Oda Başkanı Mehmet Çomak, Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, Milas Sosyal Güvenlik İlçe Müdürü Ömer Gülter, Milas Belediyesi Özel Kalem Müdürü Salim Tanış, oda yönetim kurulu üyeleri; Servet Evran, Akın Özdemir, Aylin Yüksel ve Gökhan Odabaş’ın yanı sıra odanın Milas temsilcileri Aydan Mergen Özcan, Cüneyt Hafız ve ilçedeki muhasebeciler ve mali müşavirler, eşleriyle birlikte katıldı.

Gecenin açılış konuşması, Milaslı SMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Servet Evran tarafından yapıldı. Evran; “İlçedeki muhasebeciler ve mali müşavirler olarak gerçekten aramızda son derece uyumlu, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde güzel bir işbirliği var. Düzenlenen bu tür geceler de bu birlikteliğin bir göstergesidir. Zor, hatta dünyada hiçbir meslekte olmadığı kadar angaryanın olduğu bir mesleği yapıyoruz. Yılda bir kez de olsa düzenlenen bu tür sosyal etkinlikte bir anlamda yorgunluğumuzu atıyor, aramızdaki kaynaşmayı daha da sağlamlaştırıyoruz.

Sizlerden bir de ricam var. Milas ilçe temsilciliği tarafından düzenlenen bu etkinliğe daha fazla katkıda bulunmamız, sahip çıkmamız ve destek vermemiz gerekiyor. Temsilci arkadaşlarımız gerçekten büyük bir emek vererek bu geceleri düzenliyor. Davet edildiğimizde en azından çeşitli bahaneler ileri sürmeden geceye katılımı sağlamalıyız. Öbür türlü temsilci arkadaşlarımız da demorilize oluyorlar” diyerek SMMMO Milas İlçe Temsilcileri Aydan Mergen Özcan ve Cüneyt Hafızı da yanına çağırarak teşekkür etti.

Evran’ın ardından gecede konuşan SMMMO Muğla Oda Başkanı Mehmet Çomak ise, ‘angarya’ olarak tabir edilen işleri kendi lehlerine çevirme anlamında bütün sorumluluğun muhasebecilerde olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Yasal düzenlemelerde bizlere düşen sorumluluğun ne olduğunu bilir ve ona göre davranırsak, yaptığımız işin karşılığını da alırsak o zaman angarya dediğimiz şey işimiz olur. Önemli olan böyle davranabilmektir.

Öte yandan gerçekten yoğun çalışan bir meslek grubuyuz. İşte böyle geceleri vesile bilerek bir araya gelmeliyiz. Gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmaların ardından il genelinde, muhasebeciler arasında düzenlenen sportif etkinliklerde dereceye girenlere ödülleri verildi.

Kadınlar arası masa tenisi turnuvasında 3’ncü olan Aydan Mergen Özcan’a, Milas Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Raci Usta, erkekler masa tenisi turnuvasında 3’ncü olan Halim Şanlıdağ katılmadığı için yerine Gürcan Yavuz’a ise Milas SGK Müdürü Ömer Gürlek tarafından ödülleri takdim edildi.

Verfi Dairesi Müdürü Usta, ilçeye tayin olalı bir yıl olduğunu, bu süreçte hem muhasebecilerin kendi arasında hem de kurumlarla olan işbirliğinin son derece sağlıklı bir şekilde yürüdüğünü belirterek, Milas’ta olmaktan mutlu olduğunu söylerken, SGK Müdürü Gürlek ise başlangıçta bazı sorunlar yaşandığını ancak aradan geçen süre içerisinde bu sorunların aşıldığını belirterek, uyumlu bir işbirliği içinde olduklarını söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından gece, canlı müzik eşliğinde eğlenceli bir şekilde devam etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X