Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Halk Eğitim’den öğrencilere ücretsiz ek ders…

ÖNDER HABER - Adem KANKAYNAR

Halk Eğitim’den öğrencilere ücretsiz ek ders…
Bu içerik 1022 kez okundu.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü işbirliğinde ilçemiz genelindeki ilkokul  3. ve 4. Sınıf öğrencilerine, geri kaldıkları derslerle ilgili ücretsiz ek ders verilecek.

Milas Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram tarafından bu sene ilk kez uygulanacak olan proje ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

“Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak ilçe hayat boyu planlamada alınan bir karar doğrultusunda, zaten ön çalışmasını biz kurum olarak yapmıştık, merkez planlama komisyonu toplantımızda. Kaymakamımıza sunduk. O da onayını verdi. İlçe milli eğitim ile birlikte ilkokul 3. ve 4. sınıflarda çocukların eksik kaldığı derslerin tespiti yapılacak, halk eğitim aracılığıyla ve milli eğitim işbirliğinde.. Yani Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bir kurumuz biz. Burada ilçe milli eğitim müdürümüzün talimatlarıyla bir tarama yapılacak. Bu çocuklara branş öğretmenleri tarafından ortaokulun fen ve teknoloji, matematik, gerektiği zaman da ilçe milli eğitim aracılığıyla Türkçe derslerinde, İngilizce derslerinde takviye kursları açılacak ve çocuklarımız 5. Sınıfa hazır bir şekilde gelecek. Ortaokula başlayan çocuklarda seviye farkını azaltarak ortaokulda daha iyi eğitim alıp akranlarıyla aşağı yukarı aradaki farkı azaltarak daha iyi başlamış olacak. Mağdur olan yerlerdeki öğrencilerimiz ve merkezde yine seviyesi akranlarına göre geri olan öğrencilerimizin seviyesini tamamlamış olacağız.”

Halk eğitim müdürü Tunahan Bayram, ilçemizde akademik başarıyı arttırmak için sadece 3. ve 4. Sınıf öğrencilerinin bu projeden yararlanabileceğini belirterek; “Özellikle matematiksel yetkinlik, fen ve teknolojideki temel yeterlilikler kursu açılması planlanmıştır. Talep edilen tüm ilkokul müdürlüklerine planı ile birlikte en az 12 kişilik seviye grupları şeklinde branş öğretmenleri tarafından öğrencilere matematik ile fen ve teknolojileri alanında, ihtiyaç duyulması halinde Türkçe ve İngilizce dersleri için de ilave dersler verilecek” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X