Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aşure etkinliği

ÖNDER HABER - Adem KANKAYNAR

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aşure etkinliği
Bu içerik 400 kez okundu.

İçinde bulunduğumuz Muharrem ayı dolayısıyla Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aşure dağıttı. Aşure dağıtımı etkinliğine katılan Milas Kaymakamı Eren Arslan, vatandaşa aşure dağıtırken, bir yandan da vatandaşlarla sohbet etti.

Dostluk ve kardeşlik ayı olarak kabul edilen Muharrem ayı dolayısıyla Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, müdürlük hizmet binası önünde aşure dağıtıldı.

Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Kızılca, Akın Coşkun ve Coşkun Demir, bazı okulların müdür ve idarecileri, aşure dağıtımına katılırken, Kaymakam Arslan elleriyle vatandaşa aşure dağıttı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın başka bir program nedeniyle son anına yetiştiği etkinlikle ilgili Milas Kaymakamı Eren Arslan, Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik ayı olduğunu dikkat çekerek; “Muharrem ayı hepimiz için özel ve anlamlı bir aydır. Mübarek ve bereketli bir ayın içerisinde, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularımızı güçlendirerek bu ayı uğurluyoruz. Paylaşımın simgesi olan aşure ikramımızı yaptık. Kültürel geçmişimizin bu en güzel geleneklerinden birini yaşatmanın önemli olduğuna inanıyoruz. Bu mübarek ayın ilçemize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum; dualarınız ve dualarımız kabul olsun” dedi.

Aşure dağıtımı sırasında vatandaşlarla sohbet eden Kaymakam Arslan, Muharrem ayının dayanışma, paylaşma ayı olduğunu belirterek, ”Vatandaşımızın, yurttaşımızın dostça kardeşçe yaşamalarını, emeğini paylaşabilmesini istiyoruz. O yüzden geleneğimiz gereği bu gün aşure dağıtımını gerçekleştirdik. Allah kabul etsin” dedi.

Etkinliği düzenleyen Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal ise; “Muharrem ayı ve Aşure Günü kültürümüzün özünde önemli bir yere sahip ve her yıl büyük bir coşkuyla toplumumuzda kutlanıyor. Bu güzel geleneği Milas’ta da yaşatarak; toplum olarak geleneklerimize, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmanın sevincini birlikte yaşıyoruz. Bu güzel tablo gelecek yıllarda da devam etmelidir. Muharrem Ayı ve Aşure Günü’nün; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, dünya üzerinde barış, huzur ve mutluluk tohumlarının yeşermesine, gözyaşı, zulüm ve yaşanan olumsuzlukların sona ermesine vesile olmasını diliyorum. Böylesine güzel bir geleneğe ilgi gösteren tüm halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X