Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

AKP Milas Danışma Kurulu Toplandı: İl Başkanı Mete; “Geçmişteki hataları tekrarlamayacağız”

ÖNDER HABER - Adem KANKAYNAR

AKP Milas Danışma Kurulu Toplandı:  İl Başkanı Mete; “Geçmişteki hataları tekrarlamayacağız”
Bu içerik 280 kez okundu.

AKP Milas İlçe Teşkilatı, aylık danışma kurulu toplantılarının bir yenisini daha gerçekleştirdi. İl Başkanı Kadem Mete ve Milletvekili M. Yavuz Demir’in de katıldığı toplantıda, önümüzdeki yıl Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde nasıl bir çalışma programı hazırlanacağı tartışılırken, İl Başkanı Kadem Mete, ilginç bir çıkış yaptı: “İlçe teşkilatımız ve parti tabanı kimi görmek istiyorsa onu aday yapacağız. Size rağmen aday belirlenmeyecek. Geçmiş seçimlerde yapılan hatalar bu seçimde yapılmayacak” dedi.

AKP Milas İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen danışma kurulu toplantısı Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda gerçekleşirken, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan danışma kurulunun açılış konuşmasını, AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar yaptı.

İlçe Başkanı Acar; “Genel seçim sürecinde birçok fedakârlıkta bulunarak, partimize emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Ancak işimiz henüz bitmedi. Yaklaşık 6 ay sonra yapılacak olan yerel seçimlerde de aynı güç ve konsantrasyon ile hedefimize yürüyeceğiz. Mahalle ziyaretlerimize başladık. Her mahalleyi karış karış dolaşarak vatandaşlarımızla sohbet etmeye devam edeceğiz. Varsa dertlerine derman olmaya çalışacağız. Belediye başkan adayımızın açıklanmasıyla çalışmalarımızı yoğunlaştırıp, Milas Belediyesi’ni ak belediyelerimiz arasına katacağız. Bu sayede vatandaşlarımıza mevcut Milas Belediyesi’nin hayal dahi edemediği hizmetleri sunacağız.

Milas Belediyesi demişken; mevcut belediye başkanının geçtiğimiz günlerde medyaya yansıyan açıklamasında, döviz artışına bağlı olarak bankaların kredi vermediği ya da kredi başvurusunun sonuçlandırılmadığını söylüyor. Ben buradan hepinizin huzurunda soruyorum: döviz artışından önce Milas Belediyesi’nin borcu ne kadardı? Sosyal demokratlık çatısı altında bulunup da işçilerin, emekçilerin maaşının ödenmemesi hangi belediyecilik literatüründe yazıyor? Çalışanların maaşını ödeyemeyip belediye bütçesini yıllardan bu yana ‘taşa’ ya da ‘eğlenceye’ yatırmak, hangi mantığın ürünüdür? Geçmişte de aynı sıkıntılar yaşandığında hakkını arayan emekçilere ‘şartlar bu! Çalışacak olan çalışsın, çalışmayacak olan bıraksın’ çıkışı da mı döviz artışına bağlıydı?

Geçen yıllarda belediyenin mal varlıklarını mirasyediler gibi sattınız. Ekonomik beceriksizliğinizi buradan gelen paralarla gizlemeye çalıştınız. Bugün duyuyoruz ki ilerleyen günlerde belediyenin düzenleyeceği taşınmaz satış programı varmış. Sata sata bitiremediniz ama Mart seçimlerinde bu halk sizi bitirecek. Çünkü bu millet kendine yapılanı asla unutmaz.

Sevgili muhtarlarımız. Belediye başkanından bir taş da size gelmiş. ‘Bir muhtarımız gazeteci çağırmayı akıl edene kadar durumu belediyemize iletirse gerekeni yaparız’ diyor.

 

Muhtarlar ne yapsın! Geliyor belediyeye, taleplerini iletiyor, cevap yok. Aciliyeti olan işlemler var ama ilgilenen yok. Hem alakadar olma, hem de eleştir. Ne ala memleket!... Artık vakit, kenetlenme vakti, artık vakit icraat vakti, artık vakit Hz. Ali’nin ifadesi ile ‘En tehlikeli düşman bize benzeyip de bizden olmayandır’ tanımındaki muhatapları bulma ve bunlardan arınma vaktidir.

Bu göreve gelişimin bir tek sebebi var. Kimse beni yanlış anlamasın. Herkesin bir hayali vardır, benim hayalim, sevdam ve kızıl elmam, Milas Belediyesidir. Ya biz Milas’ı alacağız, ya da Milas bizi alacak!

Buradan mahalle başkanlarımıza seslenmek istiyorum. Mahallesinde aç yatan varken kendisi tok yatan, köyde düğün-cenaze-bayramda ‘merhaba’ bilmeyen mahalle başkanını tanımıyorum. Daima gözü halkla, kalbi hak ile olan bir mahalle başkanı istiyorum.

Kadın kollarımıza sesleniyorum. Bir kez daha performansımızı arttırarak; girilmedik ev, çalınmadık kapı kalmayacak. Sizler bizim görünen yüzümüzsünüz. Sıcak ve içtenlikle bir merhaba, ev ortamında-ziyarette içilen bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır. Milas kadını merttir. Elini verirsen, ziyaret edersen o eli alır bağrına basar.

Gençlik kollarımıza sesleniyorum. Her daim arazide ve benim yanımda dimdik duracaksınız. Cumhurbaşkanımızın gençlere verdiği değerin bir örneği olarak, Türkiye’nin en genç gençlik kolları başkanlığı yapan bir ilçe başkanınız var. İnşallah sizlerden çok büyük ümidim var. Söz veriyorum. Seçim zamanı vincin sepetine birlikte çıkıp bayrak asacağız.

Bir olursak, iri olursak, diri olursak, Milas da ihya olur. İnanmış insanların önünde hiçbir gücün duramayacağını buradan bir kez daha belirtiyorum” diyerek, sözü İl Başkanı Kadem Mete’ye bıraktı.

“Size rağmen aday belirlemeyeceğiz”

İl Başkanı Mete ise şunları söyledi: “Bundan önceki 8 ilçede yaptığımız danışma kurulları daha daraltılmış şekildeydi. Milas’ta oldukça kalabalık bir partilimiz toplantıya katılıyor. Bundan da asla rahatsız değiliz.

Yapılan toplantılarda muhtarlarımız, ilçe teşkilatımız, kadın ve gençlik kolları üyelerimizle görüşüyoruz. Ne yaptık, ne yapıyoruz diye bütünüyle her şeyi ortaya koyuyoruz. Bu toplantılarda hamasi nutuk atmak yerine sizleri dinliyoruz. Bugün de öyle yapacağız. Bu toplantılarda bir anlamda Muğla’mızın sorunlar haritasını çıkarıyoruz. Eğer bu sorunlardan il başkanlığının çözecekleri varsa biz çözüyoruz, ilçelerin çözeceği varsa onların çözmesini istiyoruz. Genel hükümetin çözmesi gerekenleri de milletvekillerimiz aracılığıyla Ankara’ya iletiyoruz.

Büyükşehir Belediyemizin çözmesi gerekenleri ise bir dosya halinde önümüzdeki günlerde Sayın Belediye Başkanımıza ileteceğiz. Diyeceğiz ki, ‘6 aya kadar çözdün çözdün, çözemez isen artık Mart ayından sonra bunu çözmek bize düşer’ diyeceğiz.

Hatırladığım kadarıyla AK Parti Milas, 2009’da yüzde 8’lik bir oy aldı. Bir önceki ve 2009’dan sonraki seçimlerde yüzde 25-30 bandına ulaşan parti, neden yüzde 8’e düştü? Demek ki orada yapılmış hata veya hatalar zinciri var. Bu nedenle geçmişteki hataları yinelemeyeceğiz. Size rağmen aday belirlemeyeceğiz. İlçe teşkilatlarımız ve parti tabanımız kimi istiyorsa onu aday göstereceğiz. İl Başkanlığı olarak bu size verilmiş bir sözümüzdür.

İl başkanlığı olarak bizim elimizde bir sihirli değnek yok. Yani tek başımıza bizim bu seçimleri kazanma şansımız yok. Dolayısıyla ilçelerimizle birlikte, onların belirleyeceği adaylarımızla birlikte seçimlere girdiğimizde, bugün 3 belediye başkanımızın sayısını arttırabilir ve büyükşehir belediyesini kazanabiliriz.

Ben şahsen Milas’tan umutluyum. Çünkü bu umudu bana bu salon veriyor, sizler veriyorsunuz. O halde geriye bir tek şey kalıyor, o da bıkmadan-yorulmadan çalışmak.”

“Bu kez başaracağız”

İlçe danışma kurulunda son konuşmayı AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir yaptı. Milletvekili Demir; “İnsanın kendi evinde olması çok farklı ve çok heyecan verici bir durum ve inanın şu anda ben hem bunu yaşıyorum, hem de 1999 seçimlerine gittim. Çünkü benim siyasi hayatım 1999 yılında Güllük Belediye Başkanlığı ile başladı. 10 yıl hizmet verdim. 1999-2009, yani 10 yıl… Şimdi de 2019… Yani yine bir on yıl… Sayın Cumhurbaşkanımız diyor ya, ‘kaderin üzerinde de bir kader vardır’ diye, inşallah o kader bu kez Milas’ta yaşanacak. Bu kez Milas’ı alacağız. Bu salonun coşkusunu görerek bunu söylüyorum. Zaten biz de geçmişte hem Sayın Başbakanımıza ve hem de Sayın Cumhurbaşkanımıza söz verdik. Muğla ve ilçelerini alacağız dedik. Bunu söylerken hayal falan da kurmadık. İşte tablo ortada! Salondaki bu tablo harekete geçtiğinde neler olur neler? Bir de iyi bir aday bulursak; un-şeker-yağ hazır, geriye bir tek helvayı yapmak kalır.”

Yapılan konuşmaların ardından; AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, İl Başkanı Kadem Mete, İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz ve Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’den oluşan divan heyeti, toplantıya katılan ve söz almak isteyenleri tespit etti ve daha sonra konuşmacılara sırasıyla söz verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X