Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Milas Kent Konseyi’nden Yeni Rektöre Ziyaret

Önder Haber / Şahin ŞAHİN

Milas Kent Konseyi’nden Yeni Rektöre Ziyaret
Bu içerik 520 kez okundu.

 

Milas Kent Konseyi Yürütme Kurulu, 28 Eylül 2018 Cuma günü Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Milas Kent Konseyi’nin, Konsey Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Mehmet GÜNLÜK, Kent Konseyi Genel Sekreteri Zeynep ÇINAR, yürütme kurulu üyeleri Meliha TEKİN, Mehmet NERGİZ, Emrah MERGEN ve Mehmet Gürcan YAVUZ ile Kent Konseyi Görevlisi Tan DURMAZ tarafından temsil edildiği ziyarette, Milaslı hemşehrilerimizin 14 Temmuz 2018'de Rektörlük görevine atanan Prof. Dr. Hüseyin ÇİÇEK'e hayırlı olsun dilekleri iletildi.

Daha sonra Milas Veteriner Fakültesinin kısa sürede faaliyete geçmesinden duyulan memnuniyeti dile getiren Başkan Günlük, Veteriner Fakültesinin faaliyet gösterdiği arazinin tahsisi sürecinde Milas Kent Konseyinin yer aldığı rolü ve görevi kısaca özetledi.

Başkan Günlük daha sonra Milaslıların, tahsis edilen araziye  ikinci fakülte olarak Mimarlık Fakültesi açılması talebini yineledi. Bunun üzerine söz alan Rektör Çiçek Mimarlık Fakültesinin Muğla merkez ilçesi Menteşe'ye açılacağı belirtildi.

Rektör Çiçek'in bu açıklamasının ardından söz alan Başkan Günlük, Milas'ın gelecekle ilgili planlamasında tarım, turizm, sanayi ve eğitim şehri olma vizyonundan bahsederek, Mimarlık Fakültesi yerine bünyesinde 6 bölüm barındıran bir Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu açılması talebinde bulunuldu.

Ayrıca Güllük mahallesindeki eski Etibank tesislerinin de üniversiteye kazandırılarak burada da ülkemizin ve yöremizin ihtiyaçları doğrultusunda meslek yüksekokulu açılması talep edildi. Bütün bu çalışmalar sırasında Milas Kent Konseyi olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten Başkan Günlük, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinin Milas'ın çevre sorunlarına ve turizmin gelişmesine yönelik desteklerinin sürmesini istedi.

Rektör Hüseyin Çiçek, Milas Kent Konseyi’nin ziyaretinden çok memnun olduğunu belirterek, Üniversite-kent birliğinin artırılmasının, en önde gelen amaçları olduğunu belirterek, bunun da bu tür istişarelerle gelişeceğini, bundan sonra da bu temasların devam etmesi gerektiğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X