Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Korkulan olmadı, Kasırga Türkiye’ye Uğramadı..

Önder Haber / Şahin ŞAHİN

Korkulan olmadı,  Kasırga Türkiye’ye  Uğramadı..
Bu içerik 183 kez okundu.

Meteoroloji tarafından bölgemizde, şiddeti saatte 100-120 km’lere varan rüzgâr ve şiddetli yağış uyarısı yapılmıştı. 30 Eylül 2018 Pazar günü bölgemizde etkili olması beklenen fırtına uyarısı, vatandaşı ve yöneticileri harekete geçirmiş, çeşitli önlemler almaya yöneltmişti. Ancak korkulan olmadı.

Önceki gün bölgemizde etkili olması beklenen fırtınanın kasırga şiddetinde olacağı iddia edilerek, çeşitli önlemler alınmıştı. Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, yaşanan gelişmeler üzerine bir basın toplantısı düzenleyerek; “Bu büyüklükte bir olaya Akdeniz ve bir Akdeniz ülkesi olarak bizler alışık değiliz. Ancak, Orta Akdeniz Bölgesi’nde meydana gelen bir alçak basınç durumunun, Yunanistan ve bizim sahillerimizi etkileyecek büyüklükte bir fırtınaya, ya da kasırgaya dönüşme ihtimali var. Meteoroloji bizi sürekli bilgilendiriyor. Pazar günü sabahtan itibaren bölgemizde çok şiddetli bir fırtına ve sağanak yağış bekleniyor; ancak Muğla’nın kuzeyinden Çanakkale bölgesini daha fazla etkileyecek bir durum da söz konusu olabilir. Ya da Muğla kıyılarından başlayarak kuzeye doğru çıkacak. Bu nedenle çok ciddi tedbirler almakta yarar var. Belediye olarak bütün personelimiz görev başında olacak. Olası bir olumsuzluğa anında müdahale edecekler” demişti.

Öte yandan çeşitli kurumlar da uyarılar da bulunarak fırtına nedeniyle tedbir alındığını duyurmuşlardı. Bölgemizde ilk kez karşılaşacağımız fırtına nedeniyle ilçemizdeki vatandaşların da ev işyerlerinde önlem alması istenmişti ancak belirtilen günde ilçemiz başta olmak üzere bölgemizde fırtına görülmedi. Pazar günü akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış, kısa aralıklarla sürdü. Yağış nedeniyle ilçemiz genelinde her hangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X