Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Emniyet kemerinin önemi ‘Simülasyon Aracı’ ile anlatılacak

Önder Haber / Şahin ŞAHİN

Emniyet kemerinin önemi ‘Simülasyon Aracı’ ile anlatılacak
Bu içerik 326 kez okundu.

Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü, ‘Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu’ kararı doğrultusunda, alkol bağımlılığına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla ‘Emniyet Kemeri Simülasyon Aracı’nı 5 Ekim 2018 Cuma günü ilçemize getiriyor.

Atapark’ta gün boyunca konuşlanacak olan Simülasyon Aracı ile emniyet kemerinin önemine bir kez daha dikkat çekilecek. Trafik kazalarında yaralanma ve ölüm olaylarını en aza indirmek amacı ile başlatılan uygulamada vatandaşlar, simülasyon aracına bindirilecek.

Vatandaşlar ilk etapta kemersiz döndürülecek, daha sonra emniyet kemeri ile dönmeleri istenecek. Vatandaşların kemersiz bir şekilde çok yavaş dönen aracın içinde zorlanması, kemer taktıklarında ise aracın içerisinde hiçbir zorluk yaşamadıkları, uygulamalı olarak gösterilecek. 

Milas İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava; “Ülkemizde meydana gelen kazaların büyük bölümünde meydana gelen ölüm olayları ve yaralanmalar, emniyet kemeri kullanılmamasından kaynaklanmaktadır. Bakanlık ve Emniyet Genel Müdürlüğü olarak bugüne kadar emniyet kemerinin kullanılması, sürücü ve yolcuların kemer takma alışkanlığı kazanması için çok çeşitli yollar denendi. Para cezası kesilmesinden tutun da alkollü araç kullanan sürücülerin sürücü belgelerine belirli bir süre el konulmasına varan uyarı cezaları kesildi. Elbette bu uyarılar önemli ölçüde işe yaradı ancak bütünüyle uygulandığını söyleyemeyiz. Bu nedenle vatandaşlarımıza emniyet kemerinin önemini göstermek amacı ile bu simülasyon aracını ilçemize getirdik. Simülasyon aracımız 5 Ekim Cuma günü, gün boyunca  Atapark’ta olacak ve isteyen vatandaşlarımızı bindireceğiz.

Emniyet kemerinin önemini göstermek amacı ile isteyen vatandaşları simülasyon aracına bindirip bir tur atmalarını sağlayacağız. Bu araç 5 kilometre hız ile hareket ediyor. Ona rağmen emniyet kemeri takmayan vatandaşlar araç içerisinde ne kadar zorlanacaklarını görecekler. ‘Emniyet kemeri bizi hayata bağlar’ diye sloganımız var” İşte bu sloganın ne kadar doğru olduğunu, simülasyon aracına binecek olan vatandaşlarımız anlayacak” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X