Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

AKP İlçe Başkanı Acar, Başkan Tokat’a yüklendi…

Önder Haber / Adem KANKAYNAR

AKP İlçe Başkanı Acar, Başkan Tokat’a yüklendi…
Bu içerik 818 kez okundu.

AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, parti binasında bir basın toplantısı düzenleyerek, özellikle belediye çalışanlarının maaş alamamaları nedeniyle zor durumda olduklarını, buna sebep olan Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın ise çözüm yerine mazeret ürettiğini ileri sürdü.

AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar’ın parti binasında düzenlediği basın toplantısına, Belediye Meclis Üyeleri; Hürol Önder, Ejder Üstek, İhsan Akarsu, Doğukan Altunsoy, ilçe Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Av. Kadir Bingöl ve partililer katıldı.

İlçe Başkanı Fahri Acar yaptığı açıklamada; “Belediyenin durumu ve kötüye gidişi artarak devam ediyor, bu sebeple bu açıklamayı yapma gereği duyduk” diyerek söze başladı ve şöyle devam etti:

“Her yıl tekrar eden ve kronik hale gelen işçilerin maaşlarının ödenmemesi bu yılda etkisini gösterdi.  3 aydır maaşlarını alamayan emekçilerin içinde bulundukları mağduriyetin bir an önce giderilmesi elzemdir. Daha dün 8 işçimiz aylıklarını alamadıkları için istifa ettiler. Kapısına haciz gelen, evinin ihtiyacını karşılayamayan, tüm işçilerimizin ve ailelerinin veballeri sizin üzerinizedir. Sayın Tokat, Belediye çalışanlarının dertleriyle dertlenmek bizim derdimizdir.  Ancak, siz sayın Tokat; refah içinde günlük yaşamınıza devam ederken toplumumuzun üreteç dinamiği emekçileri düşürdüğünüz bu durum sizin belediyecilik vizyonunuzun ne kadar yetersiz olduğunu göstermiştir.

Misyonunuz ise; belediye taşınmazlarını satmak, belediye bütçesi ile yapılan yatırımları komik fiyatlara büyükşehir belediyesine devretmekse eğer; tebrikler, misyonunuzu başarıyla tamamladınız.

Muğla Büyükşehir Belediyesi içerisinde;  Köyceğiz, Kavaklıdere, Seydikemer ilçelerimizdeki mevcut yönetimlerimizde hiçbir ödeme sıkıntısı yaşanmadığı gibi ekonomik ve sosyolojik anlamda gelişme sağlamış, refah düzeyi artmıştır.

Cumhuriyet, Atatürk, Lâiklik toplumumuzun ortak değerleridir. Kimsenin tekelinde değildir. Atatürkçü, lâik, cumhuriyetçi bir yapı ile sosyal yaşamın geliştirilmesi, sosyal belediyeciliğin desteklenerek vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıracak projelerin var olduğu, daha rahat yaşanabilir bir Milas için kolları sıvadık. Birilerinin direktifleriyle yönlendirilmeyen, çalışanların işten çıkarılmadığı adil bir belediye için 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Milas Belediyesi yönetimine talibiz.

Öncelikle Muhammet Tokat’ın kişiliğine hiç bir şey demiyoruz. Sayın Tokat az önce yaptığı basın açıklamasında Milas Belediyesi kadar Milli Emlak’ın da satış yaptığını söylemiş. Ama Tokat’ın gözden kaçırdığı nokta şu: Mili Emlak çiftçilere katma değer olarak yer verdi, ancak Milas belediyesi arazilerini en yüksek teklife sattı. Kaldı ki; Milas Belediyesi’nin kaynakları sınırlıdır. Yer satmaktan başka çare yok demiş Sayın Tokat. O makam bahane üretme yeri değil icraat yapma yeridir. Hatırlatmak isterim ki; 2013 yılında düzenlenen festival 25 günlüktü. Bu festivalin belediye bütçesine verdiği zarar herkesin malumudur.

Bizler Milas Belediyesinin yapması gerekenleri söylerken Sayın Tokat’ın genel siyaseti gösterip o konuda yorum yapması Milas Belediyesi için söyleyecek sözünün olmadığının göstergesidir.

Milas Belediyesi birilerinin ya da belli bir güruhun belediyesi değil;  hepimizin ve tüm Milaslı hemşehrilerimizin belediyesi olacak.”

Açıklamanın ardından AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, sözü Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Hürol Önder’e bıraktı.

Meclis Üyesi Hürol Önder ise, ilçe başkanı Acar gibi, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ı eleştiren bir açıklama yaptı. Önder’in açıklamasından bazı bölümler şöyle:

“31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere artık 6 ay kaldı, 6 ay sonra hiçbir hizmet üretmeyen, sıfır borç vaadiyle gelip Milas Belediyesini borç batağına sokan, esnafın malzeme vermediği, araç tamir ve bakımlarını yapmadığı, memur ve işçisinin maaşlarını ödeyemeyen, her gün bizlerin telefonlarımıza mesaj gönderip kredi vermek isteyen bankaların bile kredi vermek istemediği bu belediye yönetiminden kurtulmuş olacağız.

Bizim konuşmalarımızın ardından Sayın Belediye Başkanı bir basın toplantısı düzenleyecek ve suçu Büyükşehir Belediye Kanununa yükleyecektir.

Bugün gelinen noktanın Büyükşehir Belediye Kanunu ile alakası yoktur. Bugün Milas Belediyesi tam 9 tane festival yapıyor ve bunun giderlerini Belediye bütçesinden karşılıyor. Biz AK Parti Meclis Grubu olarak bu kararlarda ret oyu verdik ve Belediyemiz zor durumda iken bu harcamaları Belediye Bütçesinden yapmayın tasarruf edin dedik ama dinleyen olmadı.

Bakın elimde bir gazete var 5 yıl öncesinin bir gazetesi… 4 Eylül 2013 yılına ait bir gazete... Muhammet Tokat 2014 yılı seçimleri için tekrar adaylığını açıkladığı toplantıda, “HAYALLERİMİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN 5 YIL YETMEDİ” diyor. Neydi hayaliniz Sayın Muhammet Tokat? Milas Belediyesini gırtlağına kadar borca sokmak mı, Trafiğin felç olduğu bir Milas mı, Hava kirliliğinde Türkiye’de ilk 10 a giren bir Milas mı, İşçisine, Memuruna maaşlarını ödeyemeyen, bankaların borç vermekten bile kaçındığı, tüm gayrimenkullerini satmış bir belediye yaratmak mıydı hayaliniz.

Milas Halkı 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde en iyi kararı verecek, kendisini ve kenti yönetmeye talip en iyi kadroyu göreve getirecektir.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X