Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MUĞLA TABİP ODASI’NDAN TÜVTÜRK İŞÇİLERİNE DESTEK

ÖNDER HABER - Adem KANKAYNAR

MUĞLA TABİP ODASI’NDAN TÜVTÜRK İŞÇİLERİNE DESTEK
Bu içerik 516 kez okundu.

Kötü çalışma koşullarına, sefalet ücretine isyan ederek sendikalaşma kararı alan TÜVTÜRK işçileri DİSK’e bağlı Nakliyat-İş sendikasına üye olunca, Nakliyat-İş sendikasının çoğunluğu sağlamasının ardından işveren işçileri tehdit ve baskıyla sendikadan istifaya zorlamış, işçiler sendikalaşmakta direnince de 18 işçi, işten atılmıştı.

İşçiler, anayasal hak olan sendikaya üye olma haklarına sahip çıkmak, haksız bir şekilde atıldıkları işlerine geri dönmek ve insanca yaşayabilecekleri ücret ve çalışma koşullarını sağlamak için iş yerlerinin önünde direnişe başlamışlardı.  50 gündür direnen Naliyat-İş üyesi TÜVTÜRK işçilerine, başta CHP’li milletvekilleri olmak üzere pek çok kişi ve kurum destek oluyorlar. Önceki gün de Muğla Tabip Odası yöneticileri, TÜVTÜRK işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundular.

Muğla Tabip Odası yöneticileri, hem direniş hakkında hem de kurulacak olan dayanışma platformu hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Tabip Odası yöneticileri bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonraki süreçte de, Direnen TÜVTÜRK işçilerinin işlerine iade edilene kadar yanlarında olacaklarını ifade etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X