Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Öğretmenlere ‘Dijital çağın fırsatları’ konulu seminer…

ÖNDER HABER - Adem KANKAYNAR

 Öğretmenlere ‘Dijital çağın fırsatları’ konulu seminer…
Bu içerik 281 kez okundu.

Milas Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen ve Bilal Eren tarafından verilen ‘Dijital Çağın Fırsatları ve Geleceğimiz’ konulu seminer, Belediye Toplantı ve Düğün Salonu’nda gerçekleşti. Dijital çağın hayatımıza etkileri Bilal Eren tarafından gözler önüne serilirken, özellikle dijital çağın ortaya çıkış macerası dinleyicilerin ilgisini çekti.

Milas Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen seminere; Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Şube Müdürü Mehmet Kızılca, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, okul müdürleri ve ilçe merkezindeki okullarda görev yapan öğretmenler katıldı.

Dün, saat 13.30’da öğrencilere de yine Bilal Eren tarafından ‘Dijital Çağın Fırsatları ve Geleceğimiz’ konulu seminer verilirken, öğrencilerin anlayabileceği bir dil kullanılması, verilen örneklerin yine öğrencilerin kolay anlamasını sağlayacak türden olması dikkat çekti.

İçinde bulunduğumuz çağın bilgi ve teknoloji çağı olduğuna dikkat çeken Bilal Eren, bu konuda farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek amacıyla yurdun değişik bölgelerinde seminerler düzenlendiğini söyledi.

Seminerde; dijital çağın dünü, bugünü ve geleceği, dijital çağın hayatımıza etkileri, bireysel, toplumsal, ekonomik, psikolojik, hukuksal, siyasi, ahlaki değişim ve dönüşümleri ile beraber dijital çağın ortaya çıkış macerası ve kültürü, sosyal medya kullanım rehberi, dijital güvenlik ve korunma yöntemleri, dijital psikoloji, hastalıklar ve daha birçok konu ayrıntılarıyla ele alındı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X