Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Minikler, sokak hayvanları için ‘mama’ dağıttı

ÖNDER Haber / Şahin ŞAHİN

Minikler, sokak hayvanları için ‘mama’ dağıttı
Bu içerik 319 kez okundu.

Gümüşlük Anaokulu öğretmenleri ve öğrencileri, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, sokaktaki hayvanlar için mama dağıttılar.

 

İlçemiz Gümüşlük Anaokulu’nda görevli öğretmenler ve onların minik öğrencileri, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nde, topluma örnek olacak bir etkinliğe imza attılar. Anaokulu öğretmenleri ve minik öğrenciler, sokaktaki hayvanlar için mama dağıtırken, karşılaştıkları büyüklerin hayranlıklarını kazandılar.

Gümüşlük Anaokulu tarafından düzenlenen etkinliğe katılan Veteriner Hekim Mevlüt Kiriş, etkinlik öncesi çocuklarla bir araya gelerek, sokak hayvanlarının korunması, onlara su ve yiyecek vererek, yaşamlarının kolaylaştırılması gerektiğini örneklerle anlatarak;

“Hayvanları korumalıyız. Çünkü bizler onların; etinden, sütünden, yumurtasından, balından, derisinden, yününden faydalanıyoruz. Onların yaşaması için doğayı da korumalı, yerlere çöp atmamalıyız. Sahipsiz hayvanlar için sokaklara yem ve su koymalıyız.

Onların sağlıklı olması demek toplum olarak bizlerin de sağlıklı olması demektir. Onlar hastalandığında mutlaka tedavileri için bir veterinere götürmeli ve sağlıklarına kavuşmalarını sağlamalıyız. Çünkü onların da bizler gibi yaşama hakları var” dedi.

Minikler ise Veteriner Hekim Kiriş’e, sokak hayvanlarının bakımları, beslenmeleri gibi birçok konuda sorular sordular.

Daha sonra öğretmenleriyle birlikte sokağa çıkan minikler, sokak hayvanları için mama dağıttılar.

 

Sınav Okulları da Mama Dağıttı

 

4 Ekim Dünya Hayvanları Korumu Günü’nde, Sınav Okulları’nın ilkokul bölümünde okuyan öğrencileri de, öğretmenleriyle birlikte, küçük paketler halinde mamaları kent içinde dolaşarak ve esnafa dağıttı. Üzerinde ‘bir kediyi besler misiniz?’ ibaresi olan mamaları dağıtarak, hem kendilerini, hem de Milaslıları, sokak hayvanlarına karşı duyarlı davranma konusunda harekete geçirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X