Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

‘RÜŞVET’E 3 TUTUKLAMA…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

‘RÜŞVET’E 3 TUTUKLAMA…
Bu içerik 704 kez okundu.

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Milas Grup Amirliği’nce, ilçemiz genelinde tefecilik olaylarına karıştığı iddia edilen 5 şahsın yanı sıra Milas Tapu Müdürlüğü’nde görevli iki memurun da rüşvet aldığı gerekçesiyle operasyon düzenlenmişti. Gözaltına alınan şüpheliler, ifade işlemleri tamamlandıktan sonra önceki gün sabah saatlerinde Milas Adliyesi’nde hâkim huzuruna çıkarılmışlardı. Rüşvet aldıkları öne sürülen 3 kişi tutuklanırken, tefecilik suçlamasıyla adliyeye çıkarılan şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar.

 

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Milas Grup Amirliği’nce ilçemiz genelinde tefecilik olaylarına karıştığı öne sürülen; Ü.E., E.T.,  C.T., L.T., İ.T., T.T. ve M.D.adlı şüpheliler ile birlikte ikisi Milas Tapu Müdürlüğü’nde görevli memur olmak üzere rüşvet aldıkları öne sürülen K.Ç., L.T. ve M.T. adlı şüpheliler, 4 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından önceki gün başlatılan operasyonla gözaltına alınarak, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürülmüştü. 

Şahısların belli kişilere borç para verdikleri ve bu paralar karşılığında yüksek miktarda senet imzalattıkları, bu senetleri ödemeyen şahısların da haciz yoluyla arazi ve taşınır-taşınmaz mallarına el koydukları ve tefecilik yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 7 şüpheli ve rüşvet olaylarına karıştığı iddia edilen 3 kişi, sorgularının tamamlanmasının ardından dün sabah saatlerinde adliyeye çıkarılmışlardı.

Adı rüşvet olaylarına karışan K.Ç., L.T. ve M.T. tutuklanarak cezaevine gönderilirken; tefecilik olayına karıştıkları öne sürülen; Ü.E., E.T.,  C.T., L.T., İ.T., T.T. ve M.D.adlı şüpheliler ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X