Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

MYO’da tanışma etkinliği…

Önder Haber / Adem KANKAYNAR

MYO’da tanışma etkinliği…
Bu içerik 292 kez okundu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Milas Meslek Yüksekokulu yöneticileri, yeni eğitim-öğretimin başlaması, yönetim kadrosundaki değişiklik ve bu sene eğitim-öğretime açılan Milas Veterinerlik Fakültesi’nin akademik ve idari kadrosunu Milas protokolü ile tanıştırmak için bir etkinlik düzenledi. Tanışma adına düzenlenen etkinlikte, Sakarya ilinin meşhur Kabak Tatlısı ikram edildi.

Milas Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe; Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kır, Milas Veterinerlik Fakültesi ile Milas MYO’nun akademik ve idari personeli, Milas Kaymakamı Eren Arslan, Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Çınar, MİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Özer, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Hayrettin Fidan, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İYİ parti Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, AKP İlçe Başkanı Fahri Acar, AKP ve CHP İlçe yönetim kurulu üyeleri ve kalabalık bir davetli topluluğu da hazır bulundu.

Milas Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kır, Yüksekokul olarak düzenledikleri tanışma etkinliğine katılanlara ‘hoş geldiniz’ dedikten sonra sözü, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek’e bıraktı.

Rektör Çiçek; “Üç aydır üniversitemizin rektörlüğünü yapıyorum. Hepinizin de iyi bildiği gibi Milas, 5 bin yıllık bir tarihe sahip bir ilçe ve önemli bir ticaret merkezi. Farklı medeniyetleri bünyesinde bulunduran bir bölge... Turizmi, hayvancılığı ve tarımı ile ön plana çıkan bir ilçemiz. 1995-96 yıllarında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, bu bölgede bu Meslek Yüksekokulu’nu kurarak eğitim-öğretime başladı. Bir öğretim üyesi ve 14 öğrencisi ile başlayan süreçte bugün öğrenci sayısı 1.600, öğretim üyesi sayısı, 35 ve 21 de idari personel sayısına ulaşıldı. Bu rakamlar aslında bir Meslek Yüksekokulu için yüksek rakamlar. Bu açıdan bakıldığında bu durumun, bu bölge için bir kazanım olduğunu düşünüyorum.

7 programdan 6’sı aktif durumda, birisi ise henüz açılmadı fakat her an açılabilir. Kısaca eğitim-öğretim faaliyetlerimize bu şekilde devam ediyoruz.    

Yüksekokulumuzun yanı sıra hemen yan tarafta Milas Veterinerlik Fakültesi’ne de öğrenci alarak eğitim-öğretime başladık. İlk yılda 41 öğrenci aldık. Başlangıçtan bu yana sürekli Veterinerlik Fakültesi için gelip-gittim. Bilmeyenler için söylüyorum, ben aynı zamanda Veterinerlik Fakülte Dekanlığı’na vekâlet ediyorum. Fakültedeki kuruluş çalışmaları sırasında bizlere destek veren yerel yöneticilerimize ve halkımıza teşekkür ediyorum. Elbette geçmişten bugüne Yüksekokulumuza sağlanan katkılar için de ayrıca teşekkür ediyorum. İlerleyen süreçte, üniversitemizin ve ilçelerimizdeki fakültelerin ve yüksekokullarımızın gelişimine sizlerin de katkısının devam edeceğini biliyor, bu okulları hep birlikte daha iyi noktalara taşıyacağımıza inanıyorum.

Bugün burada hem tanışmak adına, hem de bizim Sakarya’nın meşhur tatlısı olan Kabak Tatlısı’nın ikramının yapılacağı bir etkinlik düzenlendi. Burada olmaktan, sizlerle tanışmaktan ve bir arada olmaktan son derece mutlu olduğumuzu bilmenizi istiyorum” diyerek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Yapılan konuşmanın ardından davetlilere Kabak Tatlısı ikram edildi ve ardından okuldaki bazı atölyeler gezildi ve ardından Milas Müzesi gezilerek, incelemelerde bulunuldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X