Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Gazeteciler sordu, İlçe Başkanı Acar yanıtladı

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Gazeteciler sordu, İlçe Başkanı Acar yanıtladı
Bu içerik 408 kez okundu.

 

AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, ilçedeki basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek, ilçe teşkilatı olarak çalışmalarını ve yaklaşan yerel seçimlere ilişkin görüşlerini aktardı. Kendisi ve tüm ilçe yönetim kurulu üyelerinin, başkan adayı ve meclise aday olmayacaklarını belirten İlçe Başkanı Fahri Acar; “Teşkilat olarak bölünmeden, parçalanmadan tek vücut, adayımızın yanında olacağız” dedi.

Düzenlenen sabah kahvaltısına kendisi ve iki danışmanı ile katılan AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar; “Bugün ben her hangi bir konuda açıklama yapmayacağım, sizler sorun ben cevap vermeye çalışayım” diyerek sözü, basın mensuplarına bıraktı.

“Seçim takvimi henüz açıklanmadı”

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için CHP’de takvimin başladığı belirtilerek, ‘partinizin takvimi belli oldu mu?’ şeklinde yöneltilen soruya Başkan Acar; “Hayır. Henüz takvim belli olmadı. Kaldı ki bizler takvim sürecini beklemeden uzun zamandır sahadayız. Hemen her gün ilçe merkezi veya bir mahallesine giderek, hemşehrilerimizin dertlerini dinliyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Takvim belli olduktan sonraki süreçte, tüm aday adaylarımıza eşit mesafede duracak, elimizden geldiğinde çalışmalarına destek vereceğiz. Bu süreçte ‘bizim adayımız’ değil, halkın istediği adayı çıkaracağız. Geçmişte bu konuda farklı yaklaşımlar oldu ancak bu seçimde bizler bu anlayışta hareket edeceğiz” diyerek cevap verdi.

“Ben aday değilim, yönetimden de aday çıkmayacak”

Seçimlerde kendisinin veya bugünkü ilçe yönetim kurulu üyelerinden başkanlığa veya meclis üyeliğine aday olmayı düşünen var mı? diye sorulduğunda ise İlçe Başkanı Fahri Acar net bir şekilde cevap verdi: “Hayır. Ben aday değilim. Yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım da aday olmayacaklar. Yani kimse görevinden istifa etmeyecek. Bu süreçte bölünmeye, parçalanmaya değil, birlik ve beraberlik içerisinde, adayımızın yanında yer almaya ihtiyaç var.”

“Gerginliğin tarafı olmayacağız”

AKP ve CHP genel başkanları düzeyinde yıllardır bir gerginliğin yaşandığını, geçtiğimiz günlerde de ilçemizde benzer bir durumun yaşandığı hatırlatılarak, ‘Seçimlere kadar Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat veya CHP ilçe teşkilatı ile bu gerginlik sürecek mi?’ diye sorulduğunda;

“Biz o açıklamayı gerginlik olsun ve biz de bunun üzerinden gündeme gelelim, siyaset yapalım düşüncesiyle yapmadık. Açıkçası ne dün, ne bugün, ne de yarın yaşanacak gerginliğin tarafı biz olmayacağız. Biz sadece Milas Belediyesi’nde çalışan işçilerimizin aylardır maaş alamadıklarını ve bu nedenle bir mağduriyet yaşadıklarına dikkat çekmek için o açıklamayı yaptık.

Beni hepiniz yakından tanıyorsunuz. İlçe başkanı olmadan önce nasıl bir yaşantı içindeysem, hangi kişilik ve karakterdeysem, bugün de hiçbir değişiklik olmadan, herkese büyük bir saygı ve sevgi çerçevesinde yaklaşıyorum. Yani ben değişmedim” şeklinde yanıt verdi.

“Toplumda kabul gören bir aday olacak”

Seçim sürecinin yaklaştığı şu günlerde birçok ismin, AKP Milas Belediye Başkan adaylığı için konuşulduğu hatırlatılarak; ‘Muhtemelen bu isimleri siz de duyuyorsunuz. Bu isimlerle bir görüşmeniz oldu mu veya olacak mı? Başkan adayı konusunda hangi yol ve yöntem izlenecek?’ diye sorulduğunda ise AKP Milas İlçe Başkanı Fahri Acar’dan yine net bir cevap geldi:

“Adayımızı belirlemek için geçmişte olduğu gibi bir yandan anket çalışması yapılıyor, sonra belki delege veya üye bazında resmi olmayan bir temayül yoklaması yapılacak. Yine geçmişte olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınacak ve nihai olarak genel merkezimiz tarafından aday adaylarımız çağırılarak görüşülecek ve adayımızın kim olacağına genel merkezimiz karar verecek. Biz şu anda kimseye adayımız olur musunuz? Diye teklif götürmedik, ama elbette kimi insanlarla, bu tür konular parti yetkililerimizce konuşuluyordur.

Ben bu noktada sadece şunu söyleyebilirim. Adayımız, bütün toplum tarafından kabul görecek, yaşamı, bilgisi, bekraundu ile öne çıkan bir aday olacak. Gerçekçi, uygulanabilir ve halkın istekleri doğrultusunda projeler hazırlanacak. Öylesine hazırlanmış projelerle halkın karşısına çıkmayacağız.”

“İddiam, Milas’a olan sevdamdan kaynaklanıyor”

Katıldığı her toplantıda yerel seçimlere işaret ederek; “Ya biz Milas’ı alacağız, ya da Milas bizi alacak” sözünü söylediğini belirterek; “Siyasetçilerin iddialı konuşması doğaldır ancak bu iddianızı, hedefinizi gerçekleştirmek için ne yapacaksınız? Önceki seçim sonuçlarına bakıldığında iki partinin aldığı oy oranları çok farklı. Bu açığı nasıl kapatacaksınız?” diye sorulduğunda ise İlçe Başkanı Acar’dan şöyle bir yanıt geldi:

“Söylemim iddiadan öte, benim Milas’a olan sevdamdan kaynaklıdır. Ben bu sözü sadece laf olsun diye söylemiyorum. Bu benim en büyük hayalim; ancak bunu söylerken sadece seçimi kazanmaktan söz etmiyorum. Seçimi kazandıktan sonra gerçek manada Milas’a hizmet edecek, proje üretecek, halkın içinde olacak bir başkanla, Milas’ın çehresini değiştirmekten söz ediyorum.”

“Çok büyük projeleri yakında açıklayacağız”

“Sözünü ettiğiniz projelerden bazılarını bugün paylaşacak mısınız?” diye sorduğumuzda ise; “Belki bugün değil ama en yakın zamanda bazılarını sizlerle paylaşarak kamuoyuna duyuracağız. Göreceksiniz bu projeler, gerçekten bugün Milas’ın ihtiyacı olan hizmetleri halkımıza ulaştıracak projeler olacak. Kaynak sorunu da yaşamayacağız. Milas, Ankara’nın rüzgarını alarak yapılacak büyük yatırımlara aç” diyerek, başkan adayından bağımsız, önümüzdeki günlerde projelerin bazılarını açıklayacağını söyledi.

 

 

     

 

 

 

    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X