Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Muhtarlardan Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Muhtarlardan Milli Eğitim Müdürü’ne Ziyaret
Bu içerik 307 kez okundu.

Milas İlçe merkezindeki bazı Mahalle muhtarları,İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ı ziyaret ederek, eğitim-öğretim alanında yapılan çalışmalarla ve ilçe genelinde yeni yapılan/yapılacak olan okul projeleri ilgili çalışmalara destek verdiklerini belirterek, eğitim-öğretim alanındaki faaliyetler nedeniyle teşekkür ettiler.

Hacıabdi Mah. Muhtarı Osman Çimen, Güneş Mah. Muhtarı Salih Şen, Boğaziçi Mahalle Muhtarı İbrahim Köksal, Gazipaşa-Firuzpaşa Mahalle Muhtarı Recep Panay, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Mevlüt Korkmaz, Menteş Mahalle Muhtarı Bayram Arıcı ile Gümüşlük Mahalle Muhtarı Tahsin Dırama, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ı ziyaret ederek, eğitim-öğretim alanında yapılan çalışmalarla ve ilçe genelinde yeni yapılan/yapılacak olan okul projeleri ilgili faaliyetlere destek verdiklerini belirterek, eğitim alanındaki faaliyetler için teşekkür ettiler.

2018-2019 eğitim-öğretim yılı için tekrar tüm eğitim ve öğretim camiasına başarı dileklerini ileten muhtarlar, Milas’ın Guinness Rekorlar kitabında sağladığı başarılarla ilçenin adının tüm dünyada bilinmesinden ve anılmasından duydukları memnuniyeti ve bu başarıların artarak devam etmesini temenni ettiler.

Milas’ta açılmış ve açılacak olan yeni okullar hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, 208 dönümlük arazi tahsisinin olumlu yönde olduğunun da müjdesini de verdi.

Milas’ta artık yeni başarılara imza atan, farklı dallarda açılan ve açılacak olan okullar hakkında bilgi alan muhtarlar; Ören’e Denizcilik Lisesi, Güllük’e Uçak Lisesi, Selimiye’ye Ziraat Lisesi, Koru’ya Veterinerlik Lisesi projelerinin gerek istihdam, gerekse ekonomik anlamda çok büyük katma değer oluşturacağını belirttiler.

Gelişen teknoloji ile birlikte meslek liselerinin öneminin her geçen gün daha iyi hissedildiğini belirten muhtarlar heyeti, bu okullardan mezun olacak gençlerin hemen iş hayatına atılacakları ve böylece işsizlik sorununun da ilçemizde bir nebze olsun ortadan kalkacağını vurguladılar.

Açılan ve açılacak olan liselerin, ilçemizde kurulma çalışmaları devam eden Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere piyasaya ara eleman yetiştirmesi açısından son derece önemli olduğunu dile getiren muhtarlar, ülke genelinde olduğu gibi ilçemizdede kalifiye eleman sıkıntısı yaşandığını, sektörlerin talep ettiği insan kaynağının bir plan ve program içinde çözüme kavuşacağına inandıklarını söylediler.

21. yüzyılda girişimcilerin ve mucitlerin genç jenerasyondan oluştuğunu belirten muhtarlar, yeni mucitlerin de ilçemizde çıkmasını ümit ettiklerini söylediler.

Ayrıca Sodra Mevkii’ndeki yeni Meslek Liseleri kampüsünün yolunun bir an önce düzeltilmesi ve gerekli çalışmaların tamamlanması yönünde taleplerini ileten muhtarlar, bu konuda öğrencilerden ve velilerden serzenişlerin bulunduğunu belirttiler.

Ayrıca okul yerlerinin değişmiş olsa bile okul isimlerin aynı kalması yönünde taleplerini ileten muhtarlar, gerek kendilerinin ve gerekse bu okullardan mezun olan insanların da bu okullar ile aralarında duygusal bir bağ oluştuğunu ve bu okul isimlerin korunmasını talep ettiler.

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X