Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Mehmet Berke Göztepe Hepimizin gururu oldu…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Mehmet Berke Göztepe  Hepimizin gururu oldu…
Bu içerik 299 kez okundu.

2013 yılında geçirmiş olduğu rahatsızlık nedeniyle aramızdan zamansız ayrılan, ilçemizin sevilen simalarından, merhum Metin Göztepe’nin (Metin Büfe) ve Milas Belediyesi personeli Fatma Özcan’ın oğlu Mehmet Berke Göztepe, henüz Tıp Fakültesi’ndeki eğitimini devam ettirirken, bugüne kadar tıp alanında 20’yi aşkın ulusal ve uluslararası kongre ve toplantıda 40’tan fazla yayın ve bildiri sundu. Göztepe, katıldığı 20’yi aşkın kursun tamamına burslu olarak katıldı.

Milas doğumlu Mehmet Berke Göztepe; Akdeniz Üniversitesi, Tıp Fakültesi Anatomi, Nöroloji, Biyofizik, Mikrobiyoloji, Psikiyatri, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalları’nın yanı sıra, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı ve Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi Bölümü ile ortak projelerde çalıştı. Tıp alanında 10’dan fazla ödülün sahibi olan Akdeniz Üniversitesi, Tıp Fakültesi öğrencisi Milaslı Mehmet Berke Göztepe, ilçemizin gururu oldu…

İlk yılında, Tıp Fakültesi’ni kıl payı kaçırdığı için, kazandığı pek çok mühendislik dalını bir kenara iterek, ikinci yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanan Mehmet, okula başladığı andan itibaren çok disiplinli bir çalışma içine girdi. Gazetemiz bürosu ile yan yana olan babası Metin Göztepe’nin büfesinde, zaman zaman ailesine de yardım eden Mehmet, babasının vefatı sonrasında da, okuldan Milas’a geldiği günlerde, hep ailesinin yanındaydı. Daha Tıp Fakültesi’ndeki ilk yılında, ÖNDER’de Tıp alanında makaleler yazmak istediğinde, çok sevinmiştik. Ancak getirdiği ilk yazısı o kadar bilimsel bir makaleydi ki, “Mehmet, bunu kimse anlamaz. Latince kelimelerden arındırarak, vatandaşın anlayabileceği gibi yaz” demek zorunda kalmıştık. O da, “bunu başka türlü anlatmak çok zor” diye cevap vermişti. Dememiz o ki, daha ilk yılından, bilim dünyasına öyle bir dalmıştı ki, bu habere konu olan başarıları, bu nedenle bizleri şaşırtmıyor.

Göstermiş olduğu başarısından dolayı Akdeniz Üniversitesi, Tıp Fakültesi öğrencisi Göztepe’yi tebrik eden Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal; “Senin gibi başarılı bir öğrenci her anne babanın istediği bir evlat, her hocanın aradığı ve görmek istediği bir öğrencidir. Başarıların gerçekten takdire şayan... İnanıyorum ki gelecekte Üniversitemiz, Ülkemiz ve dünya senin çok daha büyük başarılarına şahit olacaktır. Akdeniz Üniversitesi Rektörü olarak senin gibi bir öğrencimiz olduğu için gerçekten büyük onur ve gurur duyuyorum” diye konuştu.

Biz de Mehmedimizle gurur duyuyoruz...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X