Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Süt Birliği Başkanı Gezgin: “ADAY DEĞİLİM..”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Süt Birliği Başkanı Gezgin:  “ADAY DEĞİLİM..”
Bu içerik 421 kez okundu.

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, bir süredir basında ve fısıltı gazetesinde konuşulan Milas Belediye Başkan Adaylığı konusunda, dün yazılı bir açıklama yaparak, Belediye Başkanlığı için herhangi bir partiden aday olmadığını açıkladı. Konuyla ilgili Ali İhsan Gezgin’in açıklaması şöyle:

“Değerli Milaslı hemşerilerim,

            Son dönemlerde 2019 yerel seçimlerinde ilçe belediye başkanlığı adaylığım konusunda yerel basında haberler çıkmakta ve bu husus birçok spekülasyona neden olmaktadır.

            Öncelikle beni bu göreve layık gören, aday olmam hususunda desteklerini benden esirgemeyen bütün kişi, kurum ve kuruluşlara içtenlikle teşekkür ediyorum.

            2012 yılından bu yana, 6 yılı aşkın süredir Milas Süt Birliği’nde Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekteyim. Yaklaşık 3000 üyeye sahip Birliğimiz; süt üreticilerinin umudu, onların kalkınmalarında, geçimlerini sağlamalarında büyük desteği olan Milas'ın yükselen değeridir.

            Süt üreticisi ve ilçemiz için böylesine önemli olan Birliğimizin, Mart ayı içerisinde yapılan kongresinde başkanlık görevi 4 yıllığına tekrar tarafıma tevdi edilmiştir. Görev süremi kapsayan birçok vaadimiz ve üreticimize verdiğimiz söz bulunmakta olup, proje ve yatırımlarımız ise devam etmektedir.

Hizmet için çıktığımız bu yolda başarılı da olduk. Bu başarılarımız sayesinde Milas’ı Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği’nde Başkan Yardımcılığı makamında temsil etme mutluluğunu da yaşadım. Şu anda Milas’ın, Muğla’nın, Türkiye’nin süt sektöründe yaşadığı sorunları çözüme kavuşturmak adına her alanda mücadele ediyorum. Üstlendiğim görev ve sorumluluk bilinci ile Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşla mesai yapıyorum.

Bu aşamada; Birlik üyelerimin tarafıma olan güvenini boşa çıkarmam mümkün olmadığı gibi, üreticilerimiz için, Milas için hayata geçirmeyi planladığımız proje ve çalışmaları da hesaba katarak bu dönemde böyle bir yaklaşımı açıkçası taşıdığım sorumluluk bilinci ile uygun bulmuyorum.

Şu anda ülkemiz için çok çok önemli olan üretim alanında hizmet ediyorum. Ülkem için yapılan her hizmet kutsaldır. Bu düşünceyle ilerleyen süreçte daha farklı alanlarda üreticimize, milletimize ve ülkemize hizmet etmek inşallah bizlere nasip olur.

            Belediye Başkanlığı Adaylığı konusunun Milas gündemini daha fazla meşgul etmemesi için bu açıklamayı yapmam zorunlu hale gelmiştir.

            Değerli Hemşerilerim;

            Bu düşüncelerle 2019 yerel seçimlerinde Milas Belediye Başkanlığı için herhangi bir partiden aday olmadığımı ifade etmek isterim. Almış olduğum bu kararın anlayışla karşılanacağını umuyor, bu vesile ile tarafıma verdiğiniz desteğe tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunuyorum.”

Milas Süt Birliği Başkanı

Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği

Başkan Yardımcısı

Ali İhsan GEZGİN”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X