Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

METİN ERGUN, BAHARLI’DAKİ ÖLÜM KAVŞAĞI’NI ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI’NA SORDU

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

METİN ERGUN, BAHARLI’DAKİ ÖLÜM KAVŞAĞI’NI ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI’NA SORDU
Bu içerik 668 kez okundu.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, en son bu hafta iki yurttaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan Baharlı’daki Ölüm Kavşağı’nı, TBMM’ne taşıdı. Ulaştırma altyapı Bakanı Mehmet Cahin Turhan’ın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle, TBMM Başkanlığı’na bir soru önergesi verdi. Metin Ergun’un soru önergesi şöyle:

“Muğla ilimizin Milas ilçesinde, halkımız arasında adı artık “ölüm kavşağı”na çıkmış olan,Milas-Bodrum kavşağı üzerindebulunan ve Baharlı, Ağaçlıhöyük, Gökçeler mahalleleri başta olmak üzere birçok yerleşim alanına ulaşımı sağlayan kavşaktayaşanan kazaların sıklığı, bölge halkında büyük bir korkuya ve bıkkınlığa yol açmış durumdadır. 2017 Haziran ayından bu yana geçen 1 yıllık süre zarfında; 25 kez kaza meydana gelmiş ve bu kazaların 12’sinde maddi hasar oluşurken, 13 ayrı kazada ise yaklaşık 22 kişi yaralanmıştır. Geçmiş yıllarda yaşanan can kayıpları da düşünüldüğünde, bu yolun tehlikesiz bir şekilde işleyebilmesi için iyileştirilmesinin hayati önemi açıktır.

Bunun dışında; Çine – Karpuzlu - Labranda - Milas yolları güzergâhında maden taşıyan kamyonlar, hem yollara zarar vermekte, hem de diğer sürücülerin can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadırlar. Özellikle maden kamyonları tarafından kullanılan güzergâhların yeniden belirlenmesi veya kullandıkları yollarda güvenlik önlemlerinin artırılması konusunda çalışma yapılması halkımızın devletimizden ciddi bir beklentisi haline gelmiştir.

Bu kapsamda;

  1. Bakanlığınızın, söz konusu kavşak ve yolun iyileştirilmesi ile ilgili olarak ne gibi girişimleri olmuştur? Bugüne kadar yaşanan kazaların yaşanmaması için hangi tedbirler alınmıştır?

 

  1. Söz konusu kavşağın güvenli bir geçiş güzergâhına dönüştürülmesi için bakanlığınızın herhangi bir projesi var mıdır? Var ise, hangi yöntemlerle bu kavşağın iyileştirilmesine karar verilmiştir?

 

  1. Çine – Karpuzlu - Labranda - Milas yolları güzergâhında söz konusu problemle ilgili bakanlığınızın aldığı herhangi bir tedbir var mıdır,bu maden taşıyan kamyonların kullanabileceği farklı bir güzergâh çalışması yapılmış mıdır?

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X