Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Kaymakam Arslan’dan, Zeytin Hasat Şenliği’ne sahip çıkma çağrısı

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Kaymakam Arslan’dan, Zeytin Hasat Şenliği’ne sahip çıkma çağrısı
Bu içerik 354 kez okundu.

Milas Kaymakamı Eren Arslan başkanlığında rutin olarak her ay yapılan muhtarlar toplantısının Ekim ayı toplantısı dün yapıldı. Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda bu kez, geçmişteki toplantılardan farklı olarak önce muhtarlar sorunlarını aktardı, sonra da Kaymakam Arslan, 3-4 Kasım 2018’de yapılacak olan 5’nci Zeytin Hasat Şenliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Milas Kaymakamı Eren Arslan’ın başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Milas Belediye Başkan Yardımcısı Faik Karagöz, ilgili daire amirleri, Veterinerlik Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Abdülkerim Deniz ve muhtarlar katıldı.

Geçmiş aylardaki toplantılardan farklı olarak bu kez toplantıda, önce muhtarlar sorunlarını aktardı. Genelde elektrik ve su sorunlarını dile getiren muhtarlara ilgili daire amirleri yanıt verirken, toplantının sonunda konuşan Milas Kaymakamı Eren Arslan, 3-4 Kasım 2018 tarihlerinde yapılacak olan 5’nci Zeytin Hasat Şenliği’ne muhtarların da sahiplenmesi gerektiğini vurguladı.

Kaymakam Arslan; “Bu organizasyonu yapmamızın amacı, ilçemiz adına en önemli ekonomik değer olmasının yanında insan sağlığı açısından da son derece önemli olan Memecik cinsi zeytini ve ondan elde edilen zeytinyağının, gerçek manada tanıtımını yapmak, Milas’ın sahip olduğu bu değerden tüm dünyayı haberdar etmektir.

Günümüz dünyasında doğal beslenme, sağlıklı beslenme için insanlar yoğun bir çaba harcarken, neredeyse ilaç gibi birçok hastalığa çare olarak gösterilen, içerisindeki aroması ile çok özel bir yere sahip olan bu ürüne farklı bir bakış açısıyla bakmak, ona hak ettiği değeri vermemiz gerekiyor.

Belki bugün üreticimiz ürününü gerçek değerinde satamıyor, istediği düzeyde kazanç elde edemiyor ama her şeye rağmen bölgemizdeki zeytin ağaçlarına gereken önemi vermeliyiz. Bizim gibi bir Akdeniz ülkesi olan İspanya, Yunanistan ve hatta Fransa bile bu konuda bizden ilerideler. Onlara yetişmek, hatta onlardan ileride olmak için gayret sarfetmeliyiz. Bunun için bu sene 5’ncisini düzenleyeceğimiz Zeytin Hasat Şenliği’ne muhtarlarımızın da sahiplenmesi gerekiyor. Çünkü o iki günde bir araya gelelim, konuşalım veya birbirimizle görüşelim diye yapmıyoruz.

Örneğin o gün kendi alanında uzman bir isim olan Dr. Ender Saraç ilçemize gelerek bizlerle birlikte olacak. Biz soracağız, sizler soracaksınız, halkımız soracak, Sayın Ender Saraç da sorularımızı yanıtlayacak. Bununla birlikte ulusal televizyon kanallarında 1,5 dakikalık bir görüntü ile ilçemiz tanıtılacak. Yine ulusal medyadan tanıdığımız ünlü gazetecilerin bazıları geçmiş yıllarda olduğu gibi gelecek ve organizasyonu anlatarak, bir anlamda ilçemizin adını duyuracaklar.

Düzenleme komitesi olarak içerik bakımından son derece zengin bir program hazırladık. Dolayısıyla o tarihte siz, azalarınız hatta her muhtarımız mahallesinden getirebildiği kadar vatandaşımızı buraya getirerek, organizasyonun tam bir şenlik havasında geçmesine katkıda bulunmanızı istiyoruz” diyerek, katılımın geçen yıllardan daha fazla olmasını istediklerini belirtti.

Veterinerlik Fakültesi Dekan Vekilinden davet…

Toplantının sonunda söz alan Milas Veterinerlik Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Abdülkerim Deniz ise 26 Ekim 2018 Cuma günü saat: 14.00’te, bu sene 41 öğrenci ile eğitim-öğretime başlayan Milas Veterinerlik Fakültesi’nde ‘Beyaz Önlük’ giyme töreni yapılacağını belirterek, tüm Milaslıların davetli olduğunu söyledi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X