Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP’de görev değişimi gerçekleşti… Muhammet Tokat: “Tercihim ve talebim önseçim sandığıdır”

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

CHP’de görev değişimi gerçekleşti… Muhammet Tokat: “Tercihim ve talebim önseçim sandığıdır”
Bu içerik 1094 kez okundu.

12 Ekim 2018 Cuma günü, Milas Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adaylığı için ilçe başkanlığı görevinden istifa eden CHP Milas İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu, parti tüzüğü gereği ilçe başkanlığına vekâleten atanan İlgin Göktepe’ye görevi devretti. Devir-teslim töreninde kısa bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise aday adaylığı başvurusunu, 19 Ekim Cuma günü saat: 12.00’de ilçe başkanlığına yapacağını söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Milas İlçe Örgütü’nde görevi değişimi resmi olarak gerçekleştirildi. 12 Ekim 2018 tarihinde belediye meclis üyesi aday adaylığı için ilçe başkanlığından istifa eden Hüseyin Çöllüoğlu görevi, yeni başkan İlgin Göktepe’ye devretti.

Devir-teslim töreninde kısa bir teşekkür konuşması yapan Çöllüoğlu; “Hiç aklımda yokken, siyaseten böyle bir hedefim yokken, eski ilçe başkanımız Sayın Suat Özcan’ın, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olması nedeniyle görevinden istifa etmesiyle, sizlerin ve genel merkezimizin takdirleriyle ilçe başkanlığı görevine getirildim. Bu süreçte gerçekten yönetim kurulu, kadın ve gençlik kollarındaki arkadaşlarımla son derece uyumlu bir çalışma anlayışı içerisinde olduk. Yine bu süreçte en büyük katkıyı Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat’tan aldık. Bu anlamda başta Belediye Başkanımız Muhammet Tokat olmak üzere, birlikte görev yaptığım tüm ilçe yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları yönetimi ve üyelerimize, siz değerli parti üyelerimize teşekkür ediyorum” diyerek, görevi devralan İlgin Göktepe’ye başarılar diledi.

İlçe başkanlığı görevine getirilen İlgin Göktepe ise, kendisine tevdi edilen görev için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarına teşekkür ederek; “Uzun zamandır bir aradayız, birlikte birçok başarılı işlere imza attık. Bundan sonra da aynı düşünce, aynı arzu ve istekle çalışmalarımızı birlikte yürüteceğiz. Şimdiden tüm çalışma arkadaşlarıma, parti üyelerimize verecekleri katkı ve destek için teşekkür ediyorum” dedi.

“Başvuruyu 19 Ekim’de yapacağım”

Devir-teslim törenine katılan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ise kısa bir konuşma yaparak, aday adaylığı başvurusunu 19 Ekim 2018 Cuma günü saat: 12.00’de parti binasında yapacağını duyurdu.

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Aday adayı olmayı düşünen arkadaşlarım da muhtemelen o güne kadar başvurularını yapacaklardır. Ben şimdiden tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Genel merkez kimi aday olarak belirlerse, örgüt olarak o adayın etrafında birleşerek, bütünleşerek 31 Mart 2019’da yapılacak seçimleri kazanmak için elimizden gelenin fazlasını yapmalıyız” dedi.

“Tercihim ve talebim önseçim sandığıdır”

“Şu anda belediye başkanı olan ve ayın 19’nda aday adaylığı başvurusunu yapacak olan bir kardeşiniz-arkadaşınız olarak tercihim ve talebim, önseçim sandığının üyelerimizin veya delegelerimizin önüne konmasıdır. Sandıktan çıkacak sonucu da hepimiz koşulsuz olarak kabul ederek, adayımızın yanında olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bu noktada henüz netleşmiş bir şey yok; yani genel merkezimiz hangi yöntemle aday belirlemesi yapacak, henüz bilmiyoruz. Ancak hangi yöntemle belirlenirse belirlensin, ülkemizde yeni uygulanmaya başlayan bu sistem içinde ve yine ittifakların gündeme geleceği o seçimde başarılı olmak için gayret etmeliyiz” diyen Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, ilçe başkanlığı dönemindeki çalışmaları ve gayretleri için eski başkan Hüseyin Çöllüoğlu’na teşekkür ederken, ilçe başkanlığı görevine atanan İlgin Göktepe’ye de hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Parti binasında gerçekleşen devir-teslim törenine; Milas Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Çınar, Faik Karagöz, belediye meclis üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve üyelerinin yanı sıra partililer katıldı.

 

  

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X