Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Adaylık Başvuruları Sürüyor..

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Adaylık Başvuruları Sürüyor..
Bu içerik 810 kez okundu.

31 Mart yerel seçimlerine dönük olarak, partilerde adaylık başvuruları sürüyor. CHP’de takvim belli. Adaylık Başvuruları 19 ekim Cuma akşamı sona eriyor. Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Beleldiye Başkanlığı için adaylık başvurusunu Cuma günü yapacağını belirtmişti. Bu arada, CHP Milas İlçe Yönetimi’nden 5 kişi de meclis üyeliğine aday olmak için istifa etmişti. İlçe Başkanı Hüseyin Çöllüoğlu’nun yanısıra, Kemal Dönmez, Mustafa Özgülergil, Türkan Kaya ve Cüneyt İlter, meclis üyeliği adaylığı için başvurularını yaptılar.

Halen Belediye Meclis üyesi olanlardan Mehmet Murat Yazar, Şeref Çağırkan, Halil Kocabaşoğlu, Şakir Özdemir de adaylık başvurularını gerçekleştirdiler.

Ayrıca, yine Belediye Meclis Üyeliği için CHP ilçe başkanlığına başvuranların isimleri de şöyle: Talip Kızılateş, Çağrı Uzun, Hüseyin Bilge, Ali Rıza Öner, Veysel Özalp.

Diğer Partilerde Durum

Milas AKP’de henüz Belediye Başkanlığı ve Meclis Üyeliği başvuru takvimi başlamadı. MHP’nin bağımsız aday mı göstereceği, ya da sürdürülen ittifak görüşmeleri çerçevesinde AKP’nin adayını mı destekleyeceği bilinmezken, geçen dönem MHP’nin Belediye Başkan Adayı olan Ferhat Yüksel’in parti listesinden mi, yoksa bağımsız aday mı olacağı netleşmedi. İYİ Parti’de ise aday tespit çalışmalarının sürdüğü, bazı isimler üzerinde durulduğu duyulmasına karşın, henüz net bir bilgi yok. Diğer partilerin adayları konusunda, ya da yerel seçimlerde nasıl davranacakları konusunda bir bilgi yok.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X