Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

Narkotik Eğitim Tır’ı 23-24 Ekim’de Milas’ta…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

Narkotik Eğitim Tır’ı 23-24 Ekim’de Milas’ta…
Bu içerik 333 kez okundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı ’Narkotik Eğitim Tır’ı Muğla’ya gelerek, 27 Ekim tarihine kadar Muğla merkez ve bazı ilçelerini dolaşacak.

Menteşe İlçesine gelerek konuşlanan tırın içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri, öğrencilere ve vatandaşlara ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Yoğun ilgi gösterilen tırda görevli narkotik uzmanı polisler uyuşturucuyla mücadele ve uyuşturucudan korunma yolları gibi konularda gençlere, ailelere ve vatandaşlara bilgiler verdi. 
23-24 Ekim’de Milas’ta…
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü bünyesinde görevli polis memurları tarafından, Narkotik Eğitim TIR’ı ile ilgili verilen bilgide, 27 Ekim tarihine kadar Muğla merkez ve bazı ilçelerini dolaşacak olan tır, 23-24 Ekim tarihlerinde de ilçemizde konuşlanarak halkla buluşacak.

Öte yandan Narkotik Eğitim Tırı’nın 2015 yılından beri yollarda olduğu, bu yıl 19’uncu il olarak Muğla’ya gelindiği belirtilerek amacın, madde kullanımının zararlarını her boyutuyla anlatmak olduğu vurgulandı. Özellikle gençlere ve ailelere bu yola hiç girmemeleri adına yapılmış bir proje olan tırın, her birinde farklı olmak üzere 30 uygulaması olduğu belirtildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X