Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP’de Belediye Başkanlığı’na 4 Aday!..

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

CHP’de Belediye Başkanlığı’na 4 Aday!..
Bu içerik 2378 kez okundu.
  • Muhammet Tokat’ın yanısıra, Enver Tuna, Ahmet Çevikkol ve Sibel Metin de Belediye Başkanlığı için aday adayı oldu..
  • Dün öğleden sonra, CHP’de adaylık başvuruları 26 Ekim’e kadar uzatıldı..

Cumhuriyet Halk Partisi’nde, Genel Merkez tarafından 19 Ekim tarihi, adaylık başvuruları için son gün olarak belirlenmişti. Daha önceki günler bazı Belediye Meclisi aday adayları başvurularını gerçekleştirmişti. Ancak son gün olan dün, CHP Milas İlçe binası, oldukça yoğun bir gün yaşadı. Belediye Meclisi’ne aday adayı olanların sayısı 40’a yükselirken, Belediye Başkanlığı için başvuru dosyalarını İlçe Başkanlığı’na verenlerin sayısı, Muhammet Tokat’ın başvurusu sonrasında devam etti ve 4’e yükseldi.

Muhammet Tokat saat 12:00’de adaylık dosyasını İlçe Başkanı İlgin Göktepe’ye verirken, saat 15:00’de Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Enver Tuna da adaylık dilekçesini İlçe Başkanı’na verdi. Tuna, herhangi bir açıklamada bulunmadan adaylık başvurusunu yaptı. Daha sonra da, daha önceden aday adayı olacağını açıklayan ve geçmiş yıllarda da aday olan Ahmet Çevikkol ve sonra da, geçtiğimiz seçimlerde İYİ Parti Muğla Milletvekili aday adayı olan Sibel Metin, CHP’den Milas Belediye Başkanlığı için aday adaylığı dosyalarını İlçe Başkanı İlgin Göktepe’ye verdiler.

Bu arada, öğleden sonrası saatlerde, Genel Merkez tarafından, adaylık başvuru süresinin 26 Ekim’e kadar uzatıldığı bilgisi geldi.

Milas CHP’de dün akşama kadarki sure içinde Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı için de başvuruların sayısı 34’e yükseldi. Bu sayının, 26’sına kadar daha da artacağı belirtiliyor.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X