Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP Muğla İl Gençlik Kolları’ndan Ankara çıkartması…

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

CHP Muğla İl Gençlik Kolları’ndan Ankara çıkartması…
Bu içerik 907 kez okundu.

Muğla CHP İl Gençlik Kolları Başkan ve üyeleri, geçtiğimiz Salı günü partinin TBMM’deki grup toplantısına katıldı. CHP’li gençler, grup toplantısının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Her hafta Salı günü, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yapılan siyasi partilerin grup toplantılarına, her zaman olduğu partililer yoğun bir ilgi gösterirken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bu hafta grup toplantısına, Muğla İl Gençlik kalabalık bir grupla katıldı.

CHP’li gençler, grup toplantısının ardından Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret ederek, Muğla özelindeki çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundular.

Muğla’nın Kötekli Bölgesi’ndeki üniversite öğrencileriyle ilgili iyi bir çalışma yaptıklarını belirten CHP Muğla İl Gençlik Kolları Başkanı Bekir Perçin;

“Çok yakın bir zamanda gençlik merkezimizi kuracağız. Genç arkadaşlarımızın bizlere daha rahat ulaşabileceğini düşünüyoruz. Bu merkezde öğrenci arkadaşlarımız rahatça kitap okuyabilecek, ders çalışabilecek ve aynı zamanda fikirlerini özgürce tartışabilecekler. En kısa zamanda da bunu gerçekleştirmeyi planlıyoruz” derken, Genel Başkan Kılıçdaroğlu da, düşünceye destek olacağını belirterek; “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Genel Merkezi olarak bizler de gereken katkıyı sunacağız. Ülkemizdeki öğrenci sorunları yıllardır hep ön planda olmuştur ve 16 yıldır iktidarda olanlar ne yazık ki bu soruna kalıcı bir çözüm üretemediler, aksine sorunu daha da derinleştirdiler. Parti genel merkezi olarak bu konuda çözüme odaklı bir çalışmanın içindeyiz. Yurt genelinde kurulmuş veya kurulacak olan bu tür gençlik merkezleri de bu çözüm çalışmasında önemli rol oynacaktır” dedi.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na yapılan ziyaretin ardından gençler bu kez, CHP Muğla milletvekillerini ziyaret ettiler. Milletvekillerinden ve parti yöneticilerinden yeni dönemde daha demokratik, daha adil olması temennilerinde bulunan gençler, ziyaretin son bölümünde Anıtkabir’de Atatürk’ün manevi huzuruna çıktılar.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X