Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

CHP’de 34 isim adaylık için başvurdu

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

CHP’de 34 isim adaylık için başvurdu
Bu içerik 930 kez okundu.

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler için CHP genel merkezi tarafından belirlenen takvim doğrultusunda 34 isim, belediye meclis üyeliği için aday adaylığı başvurusunda bulundu. Başvuru süresinin 26 Ekim tarihine kadar uzatılması nedeniyle bu sayının daha da artacağı öngörülüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından belirlenen takvim doğrultusunda, il ve ilçe yönetim kurulu üyesi olup, belediye meclisi veya belediye başkanlığı adaylığı için bulunduğu görevden istifa etmesi için verilen süre 12 Ekim’de dolarken, kamu görevlileri hariç diğer görevlerde bulunanlar için belirlenen sürenin 19 Ekim’de sona ereceği bildirilmişti. Dolayısıyla 19 Ekim 2018 Cuma günü CHP Milas ilçe örgütü, oldukça hareketli bir gün geçirdi.

Mevcut Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 3’ncü dönem için aday adaylığı başvurusunu yaparken, Tokat’ın yanı sıra; Enver Tuna, Sibel Metin ve Ahmet Çevikkol da, başkan adaylığı için müracaat eden isimler oldu. Genel Merkez, 19 Ekim tarihinde yeni bir genelge göndererek sürenin, 26 Ekim 2018 Cuma gününe kadar uzatıldığını bildirdi. O tarihe kadar belediye başkanlığı için başka isimlerin aday olup olmayacağı henüz bilinmezken, belediye meclis üyeliği için de 19 Ekim tarihi itibariyle müracaat eden aday sayısı 34 oldu. Mevcut Belediye Meclisi üyelerinin çoğu ve mevcut Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Çınar ve Faik Karagöz yeniden Meclis üyeliği için başvuruda bulunurken, yeni isimler de dikkati çekti. Bunların içinde, en genç isim olarak sanayi esnaflarından, CHP Gençlik Kolları’ndan Cenk Şimşek, ilçemizin tanınmış esnaflarından Arçelik bayi ve zeytinyağı üreticisi Cemil Zeybek, Ören’den doktor Mehmet Tiryaki, eski CHP ilçe başkanlarından ve eski İl Genel Meclisi üyesi Halil Mutlu, eski Milas Sanayi Odası Başkanlarından Seyfi Sağlıcak, emekli bankacı Cüneyt İlter, eski sendikacı Veysel Özalp, Harita Mühendisi Turgay Kınacı, dikkat çeken isimlerdi..

Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye meclis üyeliği için aday adayı başvurusunda bulunan isimler şunlar:

Özgür Mil, Hüseyin Çöllüoğlu, Mustafa Özgülergil, Çağrı Uzun, Halil Kocabaşoğlu, Cüneyt İlter, Talip Kızılateş, Hüseyin Bilge, Ali Rıza Öner, Türkan Kaya, Şeref Çağırkan, Kemal Dönmez, Mehmet Murat Yazar, Veysel Özalp, Şakir Özdemir, Mehmet Yılmaz, Cenk Şimşek, Mehmet Ateş, Ömer Ömür Kundak, Aysun Yılmaz, Gülşen Gökçe, Turgay Kınacı, Faik Karagöz, Cemil Zeybek, Ahmet Kılbey, Ece Gülen, Mehmet Bozan, Halil Mutlu, Aysun Karatoprak, Mehmet Tiryaki, Şenay Uysal, Seyfi Sağlıcak, Hasan Alanya, Zeynep Çınar.

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X