Advert       Advert     Advert       Advert
Advert       Advert     Advert       Advert

TÜVTÜRK MUĞLA TAŞIT MUAYENE İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU

ÖNDER Haber / Adem KANKAYNAR

 TÜVTÜRK MUĞLA TAŞIT MUAYENE İŞÇİLERİ İLE  DAYANIŞMA PLATFORMU KURULDU
Bu içerik 440 kez okundu.

Anayasal haklarını kullanarak sendikaya üye oldukları için işten atılan  Tüvtürk Muğla Taşıt  Muayene işçilerinin direnişi 68. gününde kararlılıkla devam ediyor. 

Direniş tüm kararlığı ile devam ederken, Nakliyat-İş Sendikası’nın çağrısı ile Tüvtürk  Muğla Taşıt Muayene işçileri ile dayanışma platformu kuruldu.

Muğla’da bulunan DİSK İl Temsilciliği, KESK Şubeler Platformu Bileşenleri, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu,  Muğla Tabip Odası, “İnsanca Yaşam İçin Örgütlü ve Sendikalı Olma Talebi Suç Değildir” başlıklı çağrı ile bir araya geldiler. 19.10.2018 Cuma günü platformun kurulduğu basın toplantısı ile ilan edildi.

Platformu oluşturan kurum temsilcileri, platformun Tüvtürk Muğla Araç Muayene İstasyonlarında direnen işçilerin mücadelesi başarıya ulaşıncaya kadar dayanışma içerisinde olacaklarını yazılı olarak deklere ettiler.

İşçi kıyımına karşı başlayan bu direnişin başarıya ulaşmasının, aynı zamanda  Muğla Bölgesinde ve ülke genelinde direnen tüm işçilerin başarısı olacağı, işçi sınıfının zaferi olacağı vurgusu yapıldı.

İlk toplantısını yapan platform, mücadele programını da çıkarttı. Ayrıntıları daha sonra paylaşılacak olan bu programda ilk etapta  Muğla ve ilçelerinde imza kampanyası, bildiri dağıtımı yapılması ve bir dayanışma gecesinin düzenlenmesi kararları alındı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X